Redukcja węglowodanów

Czy bierzesz pod uwagę redukcję węglowodanów, kiedy szukasz nowych smaków i zdrowszych sposobów przyrządzania posiłków? Cookidoo® oferuje wiele apetycznych i kuszących przepisów, które pomogą Ci wytrwać w diecie.

Śniadania z niską zawartością węglowodanów na dobry początek dnia

Dlaczego warto zmniejszać spożycie węglowodanów?

Redukcja węglowodanów • Wysokie spożycie białek • Dużo warzyw

Redukując węglowodany, stawiasz na inne grupy żywności: na Cookidoo® znajdziesz inspirujące przepisy na apetyczne warzywa, pysznie przyrządzone dania z ryb i mięsa, jak również inne źródła białka, takie jak orzechy i nasiona, tofu, rośliny strączkowe i fasole. Odchodząc od stołu, czuj się lekko i zdrowo, a nie ociężale. Cookidoo® pokaże Ci, jak to zrobić.

Wysokobiałkowe przekąski pomiędzy posiłkami

5 zmian umożliwiających zmniejszenie spożycia węglowodanów

Zamień swoje ulubione źródła węglowodanów na warzywa, np. makaron z cukinii albo kuskus z kalafiora • Wybieraj produkty przygotowane własnoręcznie zamiast przetworzonych, by uniknąć dodatkowego cukru • Zamiast ciasta lub ciasteczek jedz na deser owoce • Quinoa jako niskowęglowodanowa alternatywa dla ryżu lub makaronu • Zamień słone przekąski na orzechy lub warzywa

Więcej przydatnych wskazówek

Zredukuj węglowodany, nie tracąc przy tym smaku

Wysokie spożycie szybko przetwarzanych prostych węglowodanów skutkuje częstymi zmianami stężenia cukru we krwi, co powoduje zwiększone łaknienie. Dobre niskowęglowodanowe przepisy zawierają jedynie nierafinowane, złożone węglowodany wysokiej jakości. Trawienie ich i przekształcenie w cukry zajmuje więcej czasu, co zmniejsza uczucie głodu. Dieta niskowęglowodanowa korzystnie wpływa na regulację stężenia cukru we krwi, utratę wagi, a także jej utrzymanie.

Lekkie przystawki 

Smaczne dania główne z niską zawartością węglowodanów

Deser, który zjesz bez wyrzutów sumienia

Jeśli nie „niska zawartość węglowodanów”, to może „węglowodany wysokiej jakości”?

Zamiast całkowicie pozbywać się węglowodanów, wybieraj produkty bogate w składniki odżywcze i złożone węglowodany, które dadzą Ci więcej energii przez dłuższy czas. Wybierz warzywa korzenne lub bataty zamiast zwykłych ziemniaków, chleb pełnoziarnisty zamiast pszennego, brązowy ryż zamiast basmati, owsiankę zamiast płatków kukurydzianych, ciecierzycę zamiast makaronu, suszone figi zamiast czekolady… To zwiększy spożycie witamin i białka oraz zmniejszy łaknienie.

Przepisy z węglowodanami złożonymi