Jabłka i gruszki

Zbliża się jesień! To idealna pora roku, by udać się do kuchni i wykorzystać swój Thermomix® do przygotowania dań z produktami sezonowymi. Zainspiruj się przepisami z naszymi ulubionymi jesiennymi składnikami: jabłkami i gruszkami.

Łatwe przepisy na wypieki

Zaskakujące smakołyki

Wypieki z jabłkami

Jabłeczniki można znaleźć na całym świecie, od Ameryki po Francję i Wielką Brytanię. Każdy kraj ma swój wyjątkowy sposób na wypieki z jabłkami. Różnią się one rodzajem ciasta (drożdżowe, kruche, biszkoptowe) i użytymi przyprawami, ale wszystkie są pyszne.

Kawałek dla mnie

Desery owocowe

Przydatne wskazówki

Przechowywanie: jabłka i gruszki najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu lub w lodówce. Dzięki temu zachowają świeżość przez kilka tygodni.

Przejrzały owoc: masz bardzo dojrzałe jabłka lub gruszki? Zrób z nich sok, przygotuj koktajl gruszkowy lub pokrój jabłka i zrób crumble. Do soków i koktajli możesz dodać owoce ze skórką. Twój Thermomix® rozdrobni ją bez trudu!

Zachowaj je na później: obierz, pokrój na kawałki i zamroź jabłka i gruszki, których masz nadmiar, by cieszyć się ulubionymi jesiennymi daniami cały rok! Jeśli nie chcesz mrozić jabłek, możesz przygotować z nich mus i używać go do owsianek i jogurtów.

Poznaj odmiany: kruche odmiany jabłek i gruszek najlepiej nadają się do pieczenia, ponieważ zachowują swój kształt i ładnie się rumienią!

Wykorzystaj sos jabłkowy: jeżeli chcesz zjeść lżejszy deser, zamień masło lub olej w przepisie na przyrządzany w domu sos jabłkowy.

Domowe napoje

Domowa spiżarnia