Zadbaj o siebie

Różowy Październik to miesiąc świadomości walki z nowotworem piersi. W tym szczególnym czasie przypominamy o profilaktyce, zasadach zdrowego żywienia oraz dbaniu o dobrostan naszego organizmu. Wiedza i systematycznie badania mogą uratować życie Twoje lub Twoich najbliższych.

Pierwsze kroki

Wiedza o profilaktyce raka piersi jest obecnie niezbędna każdej kobiecie, niezależne od wieku. Wczesna diagnoza ma ogromny wpływ na skuteczność leczenia. Warto na co dzień pamiętać o zdrowych nawykach, takich jak aktywny tryb życia, zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość snu i odpoczynku. Na Cookidoo® można znaleźć wiele przepisów, które pomogą przeciwdziałać powstawaniu stanów zapalnych w organizmie i pozwolą zachować zdrowie przez długie lata.

Różowe przepisy

Jadłospis w profilaktyce i w trakcie leczenia onkologicznego

Zarówno w ramach profilaktyki, jak i podczas niwelowania skutków ubocznych terapii przeciwnowotworowej, ważne jest utrzymanie odpowiednio zbilansowanej diety i nawodnienia organizmu. Najlepiej wybierać lekkostrawne dania, inspirowane dietą śródziemnomorską, która jest bogata w antyoksydanty, witaminy C i E oraz różne makro- i mikroelementy. Nie można również zapomnieć o dobroczynnym działaniu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Składnik ten nie jest wytwarzany w naszym organizmie, ale jest niezbędny dla utrzymania dobrego stanu układu nerwowego, układu krążenia oraz naszej odporności. Najwięcej zdrowych kwasów tłuszczowych można znaleźć w tłustych rybach morskich, tłoczonych na zimno olejach, nasionach lnu oraz orzechach włoskich.

Więcej informacji na temat zdrowego odżywiania i diety przeciwnowotworowej można znaleźć w naszym artykule.

Proste i pożywne zupy lub sałatki

Lekkie dania na parze

Wybierz odpowiednie jedzenie!

● Warzywa ● Owoce ● Rośliny strączkowe (fasola, soczewica, ciecierzyca i groch) ● Produkty pełnoziarniste ● Tłuste ryby ● Chude mięso

Potrawy na bazie roślin – proste i szybkie

Koktajle owocowe i warzywne

Chcesz więcej różowych przepisów?

Sprawdź nasze poprzednie kolekcje z okazji Różowego Października!

Zainspiruj się!