Niezapomniane przyjęcia dla dzieci

Przyjęcie dla dzieci to wielkie wydarzenie dla maluchów i ich rodzin, niezależnie od okazji z jakiej jest organizowane. Poznaj nasze wskazówki, dzięki którym zorganizujesz fantastyczną imprezę bez wysiłku!

Wykorzystaj magię urządzenia Thermomix®!

Od słonych przekąsek i małych słodkości, aż po kolorowe torty – dzięki urządzeniu Thermomix® organizacja przyjęcia jest bardzo prosta, szybka i często bardziej ekonomiczna niż kupowanie gotowych produktów. Aby praca w kuchni przebiegała jeszcze sprawniej, połącz moc działania urządzenia Thermomix® z dodatkowymi akcesoriami, trybami i funkcjami platformy Cookidoo®:

  • • Jeśli posiadasz stację Thermomix® Friend, korzystaj zamiennie z dwóch naczyń miksujących: przeznacz jedno do dań słodkich, a drugie do wytrawnych. Możesz wybrać przepisy z propozycji na Cookidoo®, w których jednocześnie ugotujesz pełne menu lub dwie potrawy jednocześnie, maksymalnie oszczędzając czas.
  • • Zaskocz gości znakomitymi przepisami, które pomogą Ci przygotować tryby i funkcje urządzenia Thermomix® TM6: od trybu Karmelizowania, aż po ubijanie i emulgowanie, z którymi błyskawicznie stworzysz wspaniałe ciasta, kremy i polewy.
  • • Wykorzystaj funkcje Cookidoo® – listy zakupów i menu tygodniowe, aby ułatwić sobie zorganizowanie przyjęcia.
  • • Skorzystaj z funkcji Zmiany liczby proporcji, aby odpowiednio dostosować ilość jedzenia, jaką potrzebujesz na przyjęcie. (Dowiedz się więcej)

Taca z przekąskami

Słodki podwieczorek

5 kroków do udanego przyjęcia

Wybierz temat przyjęcia wspólnie z dziećmi. Ich wyobraźnia nie ma granic! Dobrym punktem wyjścia może być hobby: gry wideo, robienie biżuterii, dyscyplina sportowa… Oczywiście możecie też sięgnąć po klasyczne tematy przewodnie, które nigdy nie zawodzą: superbohaterowie, ulubione zabawki (samochody, księżniczki, zwierzęta). Najważniejsze, aby Twoja pociecha uczestniczyła w wyborze!

1. Wyznacz datę i godzinę. Upewnij się, że termin odpowiada najbliższym kolegom i koleżankom Twojej pociechy.

2. Zdecyduj, gdzie odbędzie się przyjęcie, i dostosuj przygotowania w zależności od tego, czy będziecie bawić się w domu, sali zabaw, czy na świeżym powietrzu.

3. Przygotuj listę gości i wyślij zaproszenia. Pamiętaj, by dostosować dostępną przestrzeń do liczby gości.

4. Zaplanuj menu przyjęcia na Cookidoo® i stwórz listę zakupów.

5. Zacznij przygotowania z wyprzedzeniem (dekoracje, torby z upominkami dla gości, desery na zimno…)

Budka ze street foodem

Idealny tort na urodziny i nie tylko!

Z urządzeniem Thermomix® przygotowanie tortu wyglądającego jak z najlepszej cukierni jest banalnie proste. Wystarczy przestrzegać odpowiednich proporcji oraz podążać ze wskazówkami zawartymi w przepisie. Thermomix® pomoże Ci z łatwością przygotować różnego rodzaju kremy, polewy i dodatki, dzięki którym Twój tort będzie wyjątkowy. WSKAZÓWKA: Aby sprawdzić, czy biszkopt lub inne ciasto będące bazą Twojego tortu jest dobrze upieczone, skorzystaj z naszego akcesorium Thermomix® Sensor, aby precyzyjnie monitorować proces pieczenia.

Odkryj® Thermomix Sensor

Cukiernicze podstawy

Zapobiegaj niepowodzeniom!

Zapamiętaj poniższe wskazówki, gdy zdarzy się jedna z poniższych sytuacji:

Ciasto popękało u góry – oznacza to, że forma ze składnikami została umieszczona zbyt blisko górnej grzałki piekarnika lub temperatura pieczenia była za wysoka. Ciasto opadło – prawdopodobnie drzwi piekarnika zostały otwarte zbyt wcześnie lub wypiek został zbyt szybko poddany działaniu różnicy temperatur (niektóre ciasta np. serniki lepiej studzić przy uchylonych drzwiczkach piekarnika) Ciasto nie urosło – przyczyny mogą być różne, jednak najczęściej ciasto nie wyrasta, gdy: zbyt mocno ubijesz składniki, użyjesz nieświeżych drożdży lub zakwasu, zapomnisz dodać substancji spulchniającej lub jej proporcje w stosunku do pozostałych składników są niewłaściwe.

Zielony tort biszkoptowy (green ombre naked cake)

Zielony tort biszkoptowy (green ombre naked cake)

Ciasto „ser” na prima aprilis

Ciasto „ser” na prima aprilis

Sernik na zimno z owocami w galaretce

Sernik na zimno z owocami w galaretce

Tort tęczowy z lizakami

Tort tęczowy z lizakami

Kącik czekoladowo-karmelowy

Chcesz poznać więcej przepisów znakomite ciasta i torty?

Poproszę kawałek!