Cookidoo® dla dzieci

Drodzy mali kucharze, chcecie pomagać rodzicom w kuchni, ucząc się przy tym ciekawych rzeczy na temat żywności? Zobaczcie nasze wspaniałe przepisy i propozycje zabaw.

Strefa kuchennej zabawy

Znajdziesz tu wspaniałe przepisy, ciekawostki i zajęcia związane z interesującymi tematami – od zwierząt po czekoladę. Czas podwinąć rękawy i zacząć pomagać.

Nauka w kuchni

Co się stanie, jeśli zmieszasz mąkę z wodą? Czy ciasto żyje? Czas założyć czepek naukowca, fartuch (kuchenny) i otworzyć laboratorium gotowania. Z nami ubrudzisz sobie ręce! Przyjdź i odkryj nasze przepisy i eksperymenty, które pomogą Ci zrozumieć naukowe aspekty gotowania!

Chodźmy do kuchni.

Dorośli wszystko przygotowali, a teraz czas na małych kucharzy. Wykrawanie, zwijanie, wałkowanie, dodatki… ale przede wszystkim dobra zabawa! Chcesz poznać więcej naukowych ciekawostek o gotowaniu? Pobierz nasz arkusz zajęć!

Pobierz PDF z grami i zabawami

Wypróbuj nasze przepisy na ciasto

Czekolada i przyjaźń to idealna para!

Zabawy w pojedynkę są fajne, ale z przyjaciółmi jest jeszcze weselej! Prawdziwy przyjaciel nigdy nie zostawi Cię w potrzebie. Wysłucha Cię i zrozumie, potrafi także rozbawić. To trochę jak z czekoladą, prawda? Czekolada przynosi dużo radości, a do tego potrafi dodać energii i poprawić humor. A może warto to wszystko połączyć? Zaproś przyjaciół i zaskocz ich tym magicznym składnikiem!

Chodźmy do kuchni!

Dorośli przygotowali pyszne potrawy, ale to mali kucharze zajmą się ich dekoracją. Zaproście przyjaciół do pomocy, by wspólnie przygotować fantazyjne ozdoby. Miłej zabawy!

Chcesz dowiedzieć się więcej o czekoladzie? Pobierz nasz arkusz zajęć.

POBIERZ PDF Z GRAMI I ZABAWAMI

Czekoladowe przepisy do przygotowania z przyjaciółmi

Piknik Panny Marchewki

Pewnego dnia Panna Marchewka miała już dość siedzenia w lodówce. Wraz z innymi warzywami postanowiła zorganizować piknik. Dzięki pomocy dzieci warzywa zamieniły się w kolorowe przekąski i wskoczyły do kosza piknikowego, aby rozpocząć wspaniałą przygodę. Przed wyjściem z domu Panna Marchewka powiedziała: „Dzieci, umówmy się tak: nie będziecie mówić, że nas nie lubicie, dopóki nie spróbujecie, dobrze? Pomyślcie, jak przykro by było Panu Brokułowi, gdyby musiał wracać do lodówki!”. Zajrzyj do swojej lodówki. Czy widzisz tam jakieś warzywa, które też chcą wybrać się na piknik?

Chodźmy do kuchni.

Dorośli przyrządzili potrawy, ale ich dekoracją zajmą się nasi mali kucharze. Przyozdabiaj, wałkuj i zwijaj kolorowe przekąski pełne warzyw. Miłej zabawy!

Chcesz poznać więcej ciekawostek o warzywach? Pobierz nasz arkusz zajęć.

POBIERZ PDF Z GRAMI I ZABAWAMI

Warzywa mogą być fajne!

Przekąski dla sportowców

Bieganie, skakanie, taniec i gra w piłkę… to wszystko wspaniałe zajęcia. Jakie jest Twoje ulubione ćwiczenie? Istnieją różne sporty – takie, które można uprawiać z przyjaciółmi, z partnerem, a nawet samemu. Najważniejsze, by dobrze się bawić i mieć mnóstwo energii. W dni pełne sportowych emocji trzeba zawsze mieć pod ręką przekąski, które dodają energii.

Chodźmy do kuchni.

Dorośli przyrządzili potrawy, ale ich dekoracją zajmą się nasi mali kucharze. Przyozdabiaj koktajle, zwijaj i formuj wspaniałe przekąski. Miłej zabawy.

Chcesz poznać więcej ciekawostek o przekąskach dla sportowców? Pobierz nasz arkusz zajęć.

Pobierz PDF z grami i zabawami

Przekąski, które dodadzą Ci sił

Kawi – małpka, która uwielbia owoce

Cześć! Jestem Kawi. Uwielbiam skakać z drzewa na drzewo. W kreskówkach zawsze jem banany, lecz tak naprawdę w dżungli moje pożywienie jest o wiele bardziej zróżnicowane. Potrzebuję dużo siły, by huśtać się na gałęziach. Uwielbiam owoce, ale jem także liście, orzechy, nasiona i kwiaty, a czasem nawet owady i pająki. Chodź ze mną. Przyrządzimy owocową przekąskę, a potem nauczę Cię kilku „małpich sztuczek”!

Chodźmy do kuchni.

Dorośli przygotowali desery, ale ich dekoracją zajmą się nasi mali kucharze. Do dyspozycji są owoce, czekolada, orzechy i inne dodatki. Miłej zabawy!

Chcesz poznać więcej ciekawostek o owocach z Kawi? Pobierz nasz arkusz zajęć.

Pobierz PDF z grami i zabawami

Ciekawe owocowe przepisy

Lubisz spędzać czas w kuchni?

Nasze kolekcje przyjazne dla dzieci pomogą Ci stać się doskonałym pomocnikiem w kuchni.

Zabierz się za gotowanie