Desery na zimno

Oto kusząca lista pomysłów na desery lodowe. Do wyboru masz zdrowe przekąski, desery ze świeżych owoców i orzeźwiające czekoladowe przysmaki.

Pomysły na desery na zimno

Desery owocowe

Szybkie orzeźwiające desery

Zamroź oczyszczone jagody lub inne owoce sezonowe na tacce, a następnie przesyp do woreczków do mrożenia i przechowuj w zamrażalniku. Idealnie nadadzą się one do purée, coulis oraz jako dodatek do deserów na zimno. Możesz też po prostu kupić gotowe owoce mrożone! Chcesz przygotować szybki i pyszny deser? Polej mrożone owoce leśne gorącym sosem czekoladowym. Sos szybko się zmrozi i stwardnieje, a owoce zmiękną. Podawaj od razu.

sos czekoladowy

Desery ryżowe na zimno

Owocowe musy to proste desery

Wykorzystaj owoce sezonowe jak najlepiej i przygotuj z nich mus w urządzeniu Thermomix®. Wystarczy, że zmiksujesz owoce, w razie konieczności dodasz odrobinę cukru, miodu lub syropu klonowego i owocowe orzeźwienie gotowe. Takie musy idealnie pasują do naleśników. Można je też wymieszać z kremem oraz bezą, by otrzymać szybki deser.

musy owocowe

Pyszne i świeże koktajle mleczne

Techniki — motylek

Dzięki motylkowi w urządzeniu Thermomix® z łatwością spulchnisz musy, purée i sorbety, a także ubijesz jajka i śmietanę. Warto mieć go pod ręką podczas przygotowywania deserów na zimno. Zobacz nasze ulubione przepisy na musy owocowe.

Musy

Zobacz ich zachwyt!

Deser to szansa, by kucharz udowodnił swoje umiejętności. Przeczytaj nasze porady oraz pomysły na imponujące desery i pozwól, by Thermomix® pomógł Ci zabłysnąć.

Imponujące desery