Desery na zimno

Oto kusząca lista pomysłów na znakomite desery. Do wyboru masz zdrowe przekąski, koktajle, desery ze świeżych owoców, musy i orzeźwiające lodowe przysmaki.

Pomysły na desery na zimno

Desery owocowe

Szybkie i orzeźwiające

Zamroź oczyszczone jagody lub inne owoce sezonowe na tacce, a następnie przesyp do woreczków do mrożenia i przechowuj w zamrażalniku. Idealnie nadadzą się one do purée, coulis oraz jako dodatek do deserów na zimno. Możesz też po prostu kupić gotowe owoce mrożone! Chcesz przygotować szybki i pyszny deser? Polej mrożone owoce leśne gorącym sosem czekoladowym. Sos szybko się zmrozi i stwardnieje, a owoce zmiękną. Podawaj od razu.

sos czekoladowy

Desery ryżowe na zimno

Owocowe musy w mgnieniu oka!

Wykorzystaj owoce sezonowe jak najlepiej i przygotuj z nich mus w urządzeniu Thermomix®. Wystarczy, że zmiksujesz owoce, w razie konieczności dodasz odrobinę cukru, miodu lub syropu klonowego i owocowe orzeźwienie gotowe. Takie musy idealnie pasują do naleśników. Można je też wymieszać z kremem oraz bezą, by otrzymać szybki deser.

Zobacz przepisy

Pyszne i świeże koktajle mleczne

Techniki — motylek

Dzięki motylkowi w urządzeniu Thermomix® z łatwością spulchnisz musy, purée i sorbety, a także ubijesz jajka i śmietanę. Warto mieć go pod ręką podczas przygotowywania deserów na zimno. Zobacz nasze ulubione przepisy na aksamitne musy.

Musy

Wywołaj zachwyt!

Znakomity deser to szansa, aby kucharz wykazał się swoim kunsztem i znakomitymi umiejętnościami. Przeczytaj nasze porady oraz pomysły na imponujące desery i pozwól, aby Thermomix® pomógł Ci zabłysnąć.

Imponujące desery