Tryb Wolnego gotowania

Odkryj pyszne przepisy na dania wolno i delikatnie gotowane do perfekcji. Od rozpływającego się w ustach mięsa po soczyste i delikatne owoce i warzywa – wszystko doskonale przyrządzone w urządzeniu Thermomix® TM6 dzięki trybowi Wolnego gotowania .

Cierpliwość i pasja sprawiają, że składniki stają się czymś więcej niż tylko potrawą – powstaje doskonale przygotowane dzieło pełne smaku. Nie zapomnij założyć osłony noża miksującego przed użyciem trybu Wolnego Gotowania , aby w pełni wykorzystać precyzyjne ustawienie temperatury urządzenia Thermomix® TM6! Tryb Wolnego gotowania  pozwala uzyskać wyjątkową konsystencję i aromat długo gotowanych potraw bez konieczności pamiętania o czasie przygotowania, odpowiedniej temperaturze czy mieszaniu. Tobie pozostaje tylko… delektować się gotowym daniem!

Rozpływające się w ustach dania mięsne

4 powody, dla których warto zacząć wolno gotować

1 – Przygotujesz potrawy o niezrównanej kruchości i soczystej konsystencji.

2 – Tańsze kawałki mięsa, takie jak łopatka wieprzowa czy mostek wołowy, pokażą wszystkie swoje walory. Zaskoczy Cię, jak perfekcyjnie delikatne mogą być.

3 – Połączenie innowacji z tradycją. Z urządzeniem Thermomix® przygotowywanie potraw smakujących jak u babci staje się łatwe.

4 – Gotowanie w temperaturze poniżej 100°C pomaga zachować więcej składników odżywczych.

Jak u babci

Na małym ogniu, wolno i pysznie

Wolne gotowanie polega na długim i delikatnym gotowaniu bez doprowadzania do wrzenia, dzięki czemu smak i aromat przypraw staje się intensywniejszy. Tryb Wolnego gotowania w urządzeniu Thermomix® TM6 pozwala na gotowanie rozpływających się w ustach potraw nawet przez 8 godzin, podczas gdy Ty możesz się zrelaksować.

Zachwyć gości wolno gotowanymi owocami, warzywami i roślinami strączkowymi

Przydatne wskazówki dla trybu Wolnego gotowania

Mięso: aby uzyskać intensywniejszy aromat i smak, wybierz jeden z przepisów dedykowanych funkcji Wysokich temperatur w celu podsmażenia mięsa przed rozpoczęciem wolnego gotowania.

Warzywa: dodaj do wody koncentrat bulionu warzywnego przygotowany w TM lub pokruszoną kostkę bulionu warzywnego, aby uzyskać bogatszy smak sosu czy zupy.

Owoce: wolno gotowane owoce stanowią przepyszny dodatek do lodów. Delektuj się wyjątkowym kontrastem między ciepłymi a zimnymi składnikami!

Składniki wymagające krótkiego czasu gotowania: makaron, groszek lub szpinak dodaj pod koniec przygotowywania potrawy, aby uniknąć ich rozgotowania!

Od wolnego gotowania do perfekcji

Doskonałe akcesorium

Osłona noża miksującego doskonale sprawdza się w przepisach przygotowywanych metodami wolnego gotowania i sous-vide w urządzeniach Thermomix® TM5 i TM6. Znajduje się ona na górze noża miksującego, dzięki czemu chroni delikatniejsze składniki lub woreczki do sous-vide przed kontaktem z ostrzami.

Kup osłonę noża miksującego