Tryb Wolne gotowanie

Odkryj pyszne przepisy na dania wolno i delikatnie gotowane do perfekcji. Od rozpływającego się w ustach mięsa po soczyste i delikatne owoce i warzywa – wszystko doskonale przyrządzone dzięki trybowi TM6 Wolne gotowanie .

Cierpliwość i pasja sprawiają, że składniki stają się czymś więcej niż tylko potrawą – powstaje doskonale przygotowane dzieło pełne smaku. Nie zapomnij założyć osłony noża miksującego przed użyciem trybu TM6 Wolne Gotowanie  aby w pełni wykorzystać precyzyjne ustawienie temperatury urządzenia Thermomix®! Tryb Wolne gotowanie  pozwala uzyskać wyjątkową konsystencję i aromat długo gotowanych potraw bez konieczności pamiętania o czasie przygotowania, odpowiedniej temperaturze czy mieszaniu. Tobie pozostaje tylko… delektować się gotowym daniem!

Rozpływające się w ustach dania mięsne

4 powody, dla których warto zacząć wolno gotować

1 – Przygotujesz potrawy o niezrównanej kruchości i soczystej konsystencji.

2 – Tańsze kawałki mięsa, takie jak łopatka wieprzowa czy mostek wołowy, przybiorą zupełnie nową odsłonę. Zaskoczy Cię, jak perfekcyjnie delikatne mogą być.

3 – Połączenie innowacji z tradycją. Z Thermomix® przygotowywanie potraw smakujących jak u babci staje się łatwe.

4 – Gotowanie w temperaturze poniżej 100°C pomaga zachować składniki odżywcze.

Jak u babci

Na małym ogniu, wolno i pysznie

Wolne gotowanie polega na długim i delikatnym gotowaniu bez doprowadzania do wrzenia, dzięki czemu przyprawy, smak i aromat stają się intensywniejsze. Tryb TM6 Wolne gotowanie pozwala na gotowanie rozpływających się w ustach potraw nawet przez 8 godzin, podczas gdy Ty możesz się zrelaksować.

Zachwyć gości wolno gotowanymi owocami, warzywami i roślinami strączkowymi

Przydatne wskazówki dla trybu Wolne gotowanie

Mięso Aby uzyskać intensywniejszy aromat, użyj jednego z przepisów dedykowanych funkcji Wysokich temperatur w celu podsmażenia mięsa przed rozpoczęciem wolnego gotowania.

Warzywa Dodaj koncentrat bulionu przygotowany w TM lub kostkę bulionową do wody do gotowania, aby uzyskać bogatszy smak.

Owoce Wolno gotowane owoce stanowią przepyszny dodatek do lodów. Delektuj się wyjątkowym kontrastem między ciepłymi a zimnymi składnikami!

Składniki wymagające krótkiego czasu gotowania - Składniki takie jak makaron, groszek i szpinak dodaj pod koniec przygotowywania przepisu, aby uniknąć ich rozgotowania!

Wolne gotowanie do perfekcji

Doskonałe akcesorium

Osłona noża miksującego doskonale sprawdza się w przepisach przygotowywanych metodami wolnego gotowania i sous-vide w TM5 i TM6. Znajduje się ona na górze noża miksującego i chroni delikatniejsze składniki lub woreczki do sous-vide przed kontaktem z ostrzami.

Kup abonament teraz