Trendy żywieniowe w 2022r.

Przywiązywanie wagi do odżywiania i znajdowanie idealnych odskoczni od rutyny będzie coraz ważniejsze w kontekście utrzymania zdrowych nawyków. Odkryj przepisy, które poprawią Ci samopoczucie i pobudzą Twoje kubki smakowe w tych ciągle zmieniających się czasach.

Uważne gotowanie

Na pierwszy plan wysunęła się koncepcja uważnego jedzenia (mindful eating), polegająca na zwolnieniu tempa, delektowaniu się posiłkami i byciu w pełni obecnym z otaczającymi nas ludźmi. Począwszy od popisywania się nowo nabytymi umiejętnościami kulinarnymi, a skończywszy na oddawaniu się kulinarnym przyjemnościom życia – spotykanie się z rodziną i przyjaciółmi przy wspólnym jedzeniu jest istotne dla naszego zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Gotowanie, pieczenie i przygotowywanie napojów w domu może zapewnić relaks i mile widzianą ucieczkę od stresu, tworząc jednocześnie doświadczenia, które możemy odbierać różnymi zmysłami.

Zacznij dzień od bezproblemowego poranka

Nadaj ton swojemu dniu dzięki prostym przepisom, które są zarówno pełne pożywnych składników, jak i przyjemne dla podniebienia.

Znajdź swoje szczęśliwe miejsce

Jedzenie czyni ludzi szczęśliwymi i pomaga utrzymać zdrowie emocjonalne, poprawiając nastrój. Kolorowe dania o różnych teksturach i aromatach zachwycają i satysfakcjonują, jednocześnie czyniąc Twój dom ciepłą i bezpieczną przystanią, w której przyjemnie spędza się czas.

Stwórz specjalne okazje

Nie potrzebujesz powodu, aby przygotować ekstrawagancki posiłek, a doskonałe smaki tchną nowe życie w przyziemne sprawy, dając Ci więcej okazji do doceniania wyjątkowych chwil – i smaków! – z najbliższymi osobami.

Poszukaj nowych przygód

W obliczu niepewności związanej z podróżowaniem możesz zabrać swoich gości w podróż dookoła świata bez wsiadania do samolotu. Odkrywaj nowe kultury, tworząc w zaciszu własnej kuchni autentyczne dania, które urozmaicą kulinarną podróż.

Niezależnie od tego, czy jest to niezobowiązujące spotkanie czy epicka uczta, znalezienie powodów do świętowania wzbogaci nasze życie i ożywi zmysły na nadchodzący rok.

Wypróbuj najwyżej oceniane przepisy