Świat czekolady

Smak ulubionego deseru łatwo uzyskasz z urządzeniem Thermomix®. Zapraszamy do odkrycia świata czekolady w Cookidoo®.

Czekoladowe klasyki

Życie jest jak pudełko czekoladek

Domowe czekoladki są doskonałym dodatkiem na każdą okazję. Czekoladowe cukierki mogą towarzyszyć filiżance kawy, być słodkim zwieńczeniem kolacji lub uroczym prezentem dla przyjaciół. Mając do dyspozycji Thermomix® w swojej kuchni, możesz poczuć się pewnie i puścić wodze fantazji. Rozpuść czekoladę w kontrolowanej temperaturze, posiekaj orzechy w kilka sekund, przygotuj z łatwością polewę czekoladową... na dobry początek poszukaj inspiracji poniżej.

Odkryj nasze przepisy na czekoladowe przysmaki

Ciasto czekoladowe na każdą okazję!

Skąd bierze się czekolada?

Drzewa kakaowca rosną w tropikalnych regionach Ameryki Południowej, Afryki i niektórych częściach Azji. Nasiona owoców – ziarna kakaowe – mogą być wykorzystywane jako składnik produktów czekoladowych dopiero po przejściu długiego i starannego procesu. Rolnicy zbierają owoce kakaowca i poddają ziarna fermentacji. Kolejnym krokiem jest ich suszenie, prażenie i mielenie. Z gęstej masy, zwanej miazgą kakaową, uzyskuje się proszek kakaowy i masło kakaowe. Rozmaite kombinacje proszku i masła kakaowego, cukru oraz mleka tworzą różne rodzaje czekolady: mleczne, gorzkie i białe.

Czekolada i nie tylko

Jeszcze więcej czekoladowych inspiracji z naszych kolekcji

Czekolada dobrze komponuje się z innymi smakami

Do czekoladowego deseru dodaj maliny, gruszki, banany lub pomarańcze, aby uzyskać wyrazistą i orzeźwiającą nutę smakową. Posiekane orzechy lub gruba sól morska posypane na wierzchu nie tylko dodadzą przyjemnego uczucia chrupania, ale także wydobędą pełny smak czekolady. Biała czekolada z migdałami i gruszkami tworzy elegancką kombinację, natomiast solony karmel i czekolada to połączenie iście anielskie... Dowiedz się więcej o tym, jak przygotować karmel we własnej kuchni.

Wszystko o karmelu

Wykwintne czekoladki i trufle, które możesz zrobić w domu

Mniejsze i większe smakołyki