Zbilansowane odżywianie

W nowej sytuacji pojawiają się nowe wyzwania. Ogranicz aktywność poza domem do absolutnego minimum. Zadbaj o wypoczynek i zwróć szczególną uwagę na dietę. Przygotowuj posiłki ze zdrowych, naturalnych składników. Dzięki temu ze spokojem będziesz mógł spędzić czas w domu z najbliższymi.

Pożywne śniadanie

Zadbaj o składniki odżywcze

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby zadbać o jak największą ilość przyjmowanych składników odżywczych, aby wspierać swoje zdrowie. Sięgnij po wysokiej jakości białka i multiwitaminy, które wzmacniają naturalną zdolność organizmu do walki z chorobami i łagodzenia stresu. Wzbogacając swoją dietę o składniki odżywcze, nie chodzi o to, aby zrzucić niepotrzebne kilogramy, ale prowadzić zdrowy, zrównoważony tryb życia.

Bogate w warzywa lunche i sałatki

Wskazówki jak pozostać zdrowym

• Staraj się przyjmować jak najwięcej różnorodnych witamin, wprowadzając do diety produkty pełnoziarniste, warzywa, szczególnie te ciemnozielone, jak szpinak i jarmuż, oraz owoce, np. cytrusy, które są doskonałym źródłem witamin A i C, a także żelaza i wapnia.

• Ogranicz spożycie białka w postaci mięsa i drobiu na korzyść roślin strączkowych, ryb i jajek.

• Wprowadź do diety więcej produktów zawierających witaminy z grupy B, np. fasolę, brązowy ryż i ziemniaki.

• Ogranicz sól i cukier, starając się zastępować je naturalnymi mieszankami przypraw i ziołami.

• Nie zapominaj, że ćwiczenia o umiarkowanej intensywności poprawiają kondycję oraz nastrój dzięki endorfinom.

• Dbaj o swoje samopoczucie pychiczne. W domu możesz praktykować jogę, medytować czy oddać się lekturze książki, na którą wcześniej brakowało czasu.

Zbilansowane obiady

Nie trać składników odżywczych

Dzięki przystawce Varoma można szybko i łatwo przygotować na parze pyszne dania dla całej rodziny, zachowując jednocześnie niezbędne składniki odżywcze i minerały, które traci się podczas tradycyjnych metod gotowania. Włącz najbliższych do wspólnego przygotowywania posiłków, które będą tak wyjątkowe, jak czas spędzony razem. Miłego czasu przy stole, dziś, jutro i zawsze z urządzeniem Thermomix®.

Pożywne przekąski