Codzienne gotowanie: czerwiec

Tutaj serwujemy różne obiady na każdy dzień. Proste przepisy i łatwe do przyrządzenia obiady, dla których chce się wracać do domu.

Obiady w mgnieniu oka

Wskazówka miesiąca

Przygotowanie większej ilości półproduktów ułatwi gotowanie posiłków w kolejnych dniach. Ugotuj dwa razy więcej ryżu niż potrzebujesz, a po ostudzeniu włóż go do lodówki z myślą o wykorzystaniu następnego dnia. Odgrzej ryż na parze w przystawce Varoma, jednocześnie gotując zupę w naczyniu miksującym. W tym artykule znajdziesz więcej przydatnych wskazówek.

Pomyśl o resztkach

Rodzinne posiłki w lecie

Cukinia

Lato to sezon na cukinie, które właśnie wtedy dojrzewają w słońcu. Ich uprawa zwykle jest stosunkowo prosta. Wszechstronne i smaczne cukinie można posiekać do sałatki, dodać do dania z makaronu, pokroić na kawałki do podsmażenia lub risotto. Wybierz cukinie, które są błyszczące, mięsiste i ciężkie jak na swój rozmiar. Do jedzenia wcale nie trzeba ich obierać, można je także spożywać na surowo w formie przekąski.

Aromatyczne dania z cukinii

Ulubione rodzinne dania dla dzieci

Thermomix® - ­Twój osobisty pomocnik

W środku tygodnia często brakuje czasu na spokojny obiad. Zmywanie można sobie ułatwić, napełniając naczynie miksujące Thermomix® wodą na czas spożywania posiłku. Namoczone resztki jedzenia łatwiej usunąć. Jeśli posiadasz model TM6®, użyj funkcji mycia wstępnego.

Inspirujące posiłki w tygodniu