Sezon truskawkowy

Pierwszy kęs słodkiej i soczystej truskawki zwykle zwiastuje początek sezonu letniego. Truskawki to jeden z pierwszych owoców, które dojrzewają każdego roku. Czerwiec to doskonały czas na rozkoszowanie się pysznymi przysmakami, takimi jak tarty truskawkowe, dżemy i inne słodkie lub wytrawne smakołyki.

Poranny smakołyk owocowy

Słodkie ciasta truskawkowe

Niebiańskie połączenia

Klasyczne kombinacje obejmują lody, bitą śmietanę i czekoladę. Można jednak puścić wodze fantazji i połączyć truskawki ze świeżą bazylią lub miętą, octem balsamicznym, orzechami, cynamonem, chili, kardamonem lub miękkimi i łagodnymi serami. Spodziewasz się gości? Nasącz truskawki szampanem, rumem lub Grand Marnier, aby zaskoczyć ich efektownym deserem!

W świetle reflektorów

Czy ktoś wspominał o dżemie?

Rozkoszuj się truskawkami nawet po szczycie sezonu. Kiedy na bazarku królują truskawki, przygotuj z tych idealnie czerwonych, dojrzałych i aromatycznych owoców pyszne dżemy i galaretki. Z urządzeniem Thermomix® zrobisz to łatwo, szybko i wyjątkowo przyjemnie.

Porady dotyczące dżemu

Idealne połączenie: słodkie truskawki i kwaskowaty rabarbar

Truskawkowy zawrót głowy

Nie przegap sezonu truskawkowego! Zacznij przygotowywać ciasta, sałatki, sorbety i inne smakołyki z dodatkiem tego wyjątkowo wszechstronnego owocu.

Odkryj więcej przepisów z truskawkami