Zadbaj o siebie w 2021

Zacznij nowy rok, koncentrując się na zdrowiu. W miarę możliwości zadbaj formę fizyczną, obniż poziom stresu i dbaj o siebie, korzystając z urządzenia Thermomix®! Najważniejsze elementy zdrowego trybu życia to zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna.

Pamiętaj o codziennej dawce witaminy C

Zadbaj o formę! Oto 5 niezbędnych produktów, które dodadzą Ci energii!

Sprawdź naszą listę 5 najważniejszych składników, które pomogą Ci wrócić na właściwe tory. Dowiedz się, dlaczego cytryny, banany, szpinak, łosoś i tofu są niezbędne w diecie!

5 najważniejszych składników

Czas na banany!

Zadbaj o formę dzięki regularnym ćwiczeniom

Odpowiednia dawka aktywności fizycznej, nawet jeśli ćwiczysz w domu, to idealne uzupełnienie zbilansowanej diety i wspaniały sposób na poprawę nastroju. Sprawdź nasze rekomendacje!

Aktualne informacje na temat ćwiczeń

Zgodnie z ostatnimi rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia, aby zachować zdrowie, osoby w wieku od 18 do 64 lat powinny wykonywać co najmniej 150 minut ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności lub 75 minut ćwiczeń aerobowych o wysokiej intensywności tygodniowo. Aby zachować szczupłą sylwetkę, należy wzmacniać mięśnie co najmniej dwa razy w tygodniu. Możesz zacząć od 30 minut nieprzerwanej aktywności fizycznej – pomoże Ci to utrzymać formę!

Ćwiczenia aerobowe i redukcja tkanki tłuszczowej

Do najprostszych i najbardziej dostępnych form ćwiczeń aerobowych należy bieganie i jazda na rowerze. To wspaniały sposób na spalanie tłuszczu. Regularna aktywność fizyczna nie tylko redukuje tkankę tłuszczową i poprawia metabolizm, ale także korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, znacznie obniżając ryzyko niektórych chorób serca. Aktywności, takie jak bieganie i jazda na rowerze stymulują wytwarzanie endorfin, które pomagają obniżać poziom stresu.

Ćwiczenia poprawiające wydajność

Joga i pilates także wykazują niesamowicie pozytywny wpływ na organizm. Tego rodzaju ćwiczenia poprawiają wydajność, wzmacniają mięśnie, poprawiają równowagę i giętkość ciała, wzmacniają kręgosłup i redukują bóle stawów. Warto pamiętać, że joga i pilates, poza aspektem fizycznym, mają także bardzo pozytywny wpływ zdrowie psychiczne.

Przed wprowadzeniem nowego planu żywieniowego, planu ćwiczeń lub w przypadku powrotu do aktywności po długiej przerwie należy zawsze skonsultować się z lekarzem lub innym pracownikiem ochrony zdrowia.

KUP ABONAMENT

Włączenie szpinaku do diety jeszcze nigdy nie było tak proste

Sięgnij po łososia lub tofu jako źródło białka