Smaki fleksitariańskie

Dieta fleksitariańska jest elastyczną alternatywą dla diety wegetariańskiej. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem mięsa, fleksitarianinem, czy też ciekawi Cię kuchnia fleksitarian – wypróbuj nasze najnowsze przepisy! Pyszne smaki dla elastycznych ludzi!

Odmień swój jadłospis dzięki diecie fleksitariańskiej

Styl życia fleksitarian zyskuje coraz większą popularność, ponieważ daje większą swobodę w korzystaniu z ulubionych produktów z umiarem, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej diety. Idea polega na skupieniu się głównie na owocach, warzywach, pełnych ziarnach, roślinach strączkowych i orzechach, ale nadal można od czasu do czasu zaspokoić pragnienie zjedzenia steka lub pieczonego kurczaka. Spożywając mniej produktów zwierzęcych, będziesz żyć w bardziej zrównoważony sposób bez nadmiernego ograniczania się, a dzięki niezawodnemu urządzeniu Thermomix® łatwo przygotujesz potrawy na bazie składników roślinnych, które są pełne smaku.

Zbilansowane śniadanie

Zacznij dzień od energetyzujących dań i napojów, które wzmocnią działanie przeciwutleniaczy i zapewnią sytość aż do obiadu!

Dodaj sobie energii w środku dnia

Pozbądź się południowego znużenia, korzystając z opcji lunchowych, które są odżywcze, ale nie nudne.

Dania główne, na które będziesz mieć ochotę

Rezygnacja z mięsa nie oznacza rezygnacji ze smaku, dlatego warto sięgnąć po te pyszne dania, aby każdego dnia przygotować sycący i zdrowy obiad.

Zdrowe przekąski

Kiedy najdzie Cię ochota na przekąskę, zamiast sięgać po przetworzoną żywność lub słodycze, wybierz kilka z tych pożywnych smakołyków.

Zasady przewodnie fleksitarnego stylu życia

• Jedz głównie owoce, warzywa, rośliny strączkowe i produkty pełnoziarniste. • Skup się na białkach pochodzenia roślinnego, a nie zwierzęcego. • Produkty mięsne włączaj do diety tylko od czasu do czasu. • Zawsze wybieraj żywność jak najmniej przetworzoną, w jak najbardziej naturalnej postaci. • Ogranicz ilość spożywanego cukru i słodyczy.

Nasza ulubiona kolekcja fleksitariańska