Przygotowanie posiłków do szkoły

Organizacja i planowanie mają ogromne znaczenie podczas powrotu do szkoły po wakacjach. Poświęć odrobinę czasu w weekend lub wieczorem w ciągu tygodnia, aby zaplanować właściwe menu, zrobić listy zakupów oraz przygotować bazę dla posiłków na kolejne dni.

Pożywne śniadania, które można zapakować do szkoły

Szybkie porady dotyczące przygotowywania śniadań

Zamroź dużą porcję domowych gofrów! Wystarczy je wrzucić do tostera i podać przed wyjściem do szkoły. Możesz również przygotować zapas domowej granoli, którą w każdej chwili podasz z jogurtem i świeżymi owocami.

Na większy apetyt!

Skomponuj samodzielnie

Burrito i różnego rodzaju wrapy to wspaniały i doskonale zbilansowany posiłek o nieograniczonych możliwościach, jeśli chodzi o nadzienie. Możesz przygotować różnego rodzaju farsze z wyprzedzeniem lub wykorzystać świeże warzywa, albo w ramach idei zero waste smakowite resztki z innych posiłków! Obejrzyj film, aby znaleźć inspirację.

Przygotuj z wyprzedzeniem zdrowe przekąski dodające energii!

Zabawa kolorami

Spraw, aby posiłki dla dzieci były atrakcyjniejsze, wykorzystując naturalne kolory codziennych składników. Przygotuj małe porcje kolorowych przekąsek o różnych kształtach i rozmiarach. Pudełka bento są wspaniałym sposobem zaprezentowania poszczególnych elementów posiłku!
Wypróbuj nasze pomysły na dodanie kolorowego akcentu:
• marchewki pokrojone w słupki
• krojone owoce
• pomidorki koktajlowe z kawałkami sera
• suszone owoce
• płatki śniadaniowe lub orzechy

Szukasz więcej inspiracji?

Sprawdź nasz kulinarny foodbook z propozycjami na smaczne posiłki do szkoły. Przygotowaliśmy zestawienie wytrawnych i słodkich dań, które można łatwo i szybko zapakować. Apetyczne propozycje na cały trwający miesiąc. Odczaruj szkolną śniadaniówkę - nie musi byc nudna!

Zobacz plik pdf do pobrania

Pożywne i kolorowe dania na wynos

Zaplanuj jesienne menu z urządzeniem Thermomix®

Przygotuj smaczne dania z wyprzedzeniem!

Zobacz przepisy