WŁOSKA GWIAZDA COMMUNITY STARS — IRENE BASSI

Irene, jakie przyprawy są najczęściej używane we Włoszech?

We Włoszech można znaleźć wiele przypraw — niektóre z nich są uprawiane lokalnie, a inne sprowadzane z zagranicy. Często używane są również aromatyczne zioła, które można uprawiać samodzielnie lub zbierać na łąkach i w górach.

W kuchni nie może zabraknąć szafranu, pieprzu, cynamonu, goździków, jałowca, gałki muszkatołowej, rozmarynu, szałwii, tymianku, bazylii, szczypiorku i wielu innych przypraw. Ale przede wszystkim sposób użycia tych przypraw różni się znacznie w zależności od regionu.

Opowiedz nam o potrawach, których należy spróbować w Twoim regionie.

Pochodzę z północnych Włoch, okolic jeziora Como. Przygotowywanie ryb z jeziora jest powszechne w moim regionie. Mamy risotto z okonia, alozę, ukleję i inne rodzaje ryb, które można przyrządzać „saute” (przed smażeniem wystarczy tylko obtoczyć je w mące), grillować lub smażyć. Na kuchnię w moim regionie wpływ mają również okoliczne regiony (Bergamo, Brescia, Como, Mediolan i Valtellina), dlatego w naszym menu często znajdują się pizzoccheri (patrz zdjęcie poniżej — specjalny rodzaj makaronu z gryką, serem, ziemniakami i kapustą włoską), polenta taragna, risotto mediolańskie, ossobuco i wiele innych.

Jakie są Twoje 3 ulubione przepisy na Cookidoo®?

Na Cookidoo® najbardziej lubię risotto po mediolańsku, pizzoccheri i polentę, które zawsze przygotowujemy w niedzielę!

Czy chcesz podzielić się jakąś poradą z użytkownikami Cookidoo®?

Wypróbujcie przepis na „polenta taragna” i dodajcie na końcu stopione brązowe masło przyprawione liśćmi szałwii. Rozpływa się w ustach!

Co się zmieniło w Twoim życiu od czasu, gdy zaczęłaś gotować z urządzeniem Thermomix®?

Pojawienie się urządzenia Thermomix® sprawiło, że moja pasja do gotowania rośnie z dnia na dzień.

Spotkałam również kilka gwiazd Thermomix® Community Stars. Łączy je pasja do gotowania w urządzeniu Thermomix®. Zaprzyjaźniliśmy się i wspólnie odbywamy tę piękną kulinarną „podróż”.

Poznaj risotto w różnych smakach

Zobacz więcej