Zaangażuj dzieci

Przebywanie w domu może być wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Cierpliwość, odprężenie i odrobina kreatywności to niezbędne składniki, aby doskonale się bawić i uczyć oraz pobudzać wyobraźnię.

Zacznij od konkursu kulinarnego

Zorganizuj konkurs gotowania dla swoich pociech. Każde dziecko może stworzyć własne danie, a rodzice będą pełnić funkcję jurorów. Użyj drewnianych łyżek, kartek papieru i taśmy klejącej do stworzenia systemu oddawania głosów w postaci punktów i uśmiechów. Wygrywa ten przepis, który wygląda i smakuje najlepiej!

Mali szefowie kuchni

Kucyki czy superbohaterowie?

Dzieci uwielbiają nieszablonowe pomysły i łamanie zasad! A gdyby tak zrobić piknik w salonie? Pozwól maluchom założyć kostiumy i zaprosić ulubione zabawki: Spidermana, Batmana, księżniczki i kucyki. Potem po prostu rozłóż koc piknikowy na podłodze, a zabawa zacznie się sama!

Piknik w domu z superbohaterami

Czas na podwieczorek

Nie masz drożdży? To nie problem!

Dzieci domagają się domowego chleba, a Tobie skończyły się drożdże? Masz wiele różnych opcji do wyboru: metodę „starego ciasta” (tzw. „zaciastek”), zakwas, proszek do pieczenia lub sodę… Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

Czytaj dalej

Ciągle w ruchu

Stwarzaj okazje do regularnej aktywności fizycznej, aby spożytkować dziecięcą energię. Wypróbuj: taniec, wymyślanie choreografii, fikołki, podnoszenie zabawek z podłogi, a nawet sprzątanie domu. Zorganizuj wyzwanie „uzupełnianie i sprzątanie spiżarni” z udziałem dzieci:

• Wyjmij wszystko i ułóż według kategorii (konserwy, przyprawy, płatki zbożowe, przetwory, produkty do pieczenia itp.).
• Jeśli chcesz, wyłóż półki papierem.
• Zapełnij spiżarnię domowymi składnikami.
• Użyj szczelnych słoików i pojemników, najlepiej przezroczystych, do przechowywania ciastek, granoli, dżemów itp.
• Wydrukuj etykiety, które pomogą Ci zidentyfikować zawartość słoików.

Zrób to sam

Ugniatanie, wyrabianie i wycinanie

Zrób proste ciasto. Pozwól dzieciom rolować je, wycinać zabawne kształty i dekorować. Możesz nawet udekorować „wirtualne ciasteczka” – zrób im zdjęcia oraz udostępnij członkom rodziny i znajomym.

Prosty przepis na ciasto