Dzień Dziecka z Cookidoo®

Witamy młodszych miłośników gotowania! Zaczynamy wyjątkową podróż! Wybierz przepis na pyszne danie, postępuj zgodnie z instrukcjami i zostań już dziś szefem kuchni z drobnym wsparciem rodziców!

Chcę zostać szefem kuchni

Tutaj zaczyna się zabawa! Gotowanie przypomina uczenie się zasad gry. Przygotowanie idealnego dania to proces złożony z kilku etapów. Jeżeli dziś chcesz być Szefem kuchni, wykonaj wszystkie 8 zadań na liście. Na koniec nie zapomnij pobrać specjalnego dyplomu Cookidoo® dla dzieci u dołu strony. Na początek…
pobierz listę zadań

Czas na przygotowania!

Zanim zaczniesz gotować, przygotuj wszystko, co będzie Ci potrzebne. Wybierz ulubiony składnik, poszukaj przepisu na Cookidoo® i rozejrzyj się po kuchni, żeby znaleźć wszystko, co przyda się podczas gotowania. Czegoś brakuje? Poproś rodziców, żeby zrobili zakupy. Możesz też pójść z nimi i samodzielnie wybrać składniki!

Zaprzyjaźnij się z jedzeniem

Czas coś ugotować!

Masz przygotowane wszystkie składniki? To świetnie, ale muszą jeszcze chwilę poczekać. Pierwsza zasada gotowania to mycie! Zacznij od dokładnego umycia rąk, żeby nie roznosić zarazków. Załóż też fartuch, aby zabezpieczyć ubrania przed zachlapaniem. Potem, z pomocą rodziców, zacznij gotować zgodnie z przepisem!

Smakołyki, które posmakują każdemu

Zadbaj o piękną prezentację dzieła

Czy znasz powiedzenie „jeść oczami”? Gdy jedzenie pięknie wygląda, mamy większą ochotę go spróbować! To dobra okazja, by uwolnić swoją kreatywność! Wybierz ładny obrus, złóż serwetki, żeby miały ciekawy kształt, a następnie ułóż jedzenie na ładnych talerzach, aby je wyeksponować. Nie zapomnij też o szklankach lub filiżankach na napoje!

Warzywa mogą być fajne!

Zaproś gości do stołu!

Gdy jedzenie jest już na talerzach, czas, aby spróbowali go Twoi najbliżsi przyjaciele i rodzina. Przygotuj się na komentarze zachwytu, gdy zobaczą Twoje dzieło. Na koniec pozostaje już tylko wspólna degustacja znakomitego posiłku.

Sprzątanie przyjemne jak nigdy

Gdy Twoi bliscy skończą jeść, czas na ostatni krok – sprzątanie. Po uprzątnięciu pustych talerzy bez wątpienia poczujesz radość i dumę, że Twoje danie smakowało wszystkim, a na talerzach nie postały nawet okruszki!

Certyfikat Małego Szefa Kuchni!

Gratulacje! Otrzymujesz oficjalny certyfikat szefa kuchni Cookidoo® dla dzieci! Udało Ci się!

Wydrukuj dyplom!