Cookidoo® dla dzieci

Witamy małych miłośników gotowania! Zaczynamy wyjątkową podróż! Wybierz przepis na pyszne danie, postępuj zgodnie z instrukcjami i zostań dziś szefem kuchni!

Chcę zostać szefem kuchni

Tutaj zaczyna się zabawa! Gotowanie przypomina uczenie się zasad gry. Przygotowanie idealnego dania to proces złożony z kilku etapów. Jeżeli dziś chcesz być Szefem kuchni, wykonaj wszystkie 8 zadań na liście. Na koniec nie zapomnij pobrać specjalnego dyplomu Cookidoo® dla dzieci u dołu strony. Na początek…
pobierz listę zadań

Czas na przygotowania!

Zanim zaczniesz gotować, przygotuj wszystko, co będzie Ci potrzebne. Wybierz ulubiony składnik, poszukaj przepisu na Cookidoo® i rozejrzyj się po kuchni, żeby znaleźć wszystko, co przyda się podczas gotowania. Czegoś brakuje? Poproś rodziców, żeby zrobili zakupy. Możesz też pójść z nimi i samodzielnie wybrać składniki!

Zaprzyjaźnij się z jedzeniem

Czas coś ugotować!

Masz przygotowane wszystkie składniki? To świetnie, ale muszą jeszcze chwilę poczekać. Pierwsza zasada gotowania to mycie! Zacznij od dokładnego umycia rąk, żeby nie roznosić zarazków. Załóż też fartuch, aby zabezpieczyć ubrania przed zachlapaniem. Potem, z pomocą rodziców, zacznij gotować zgodnie z przepisem!

Pyszne przekąski, które posmakują każdemu

Zadbaj o piękną prezentację dzieła

Czy znasz powiedzenie „jeść oczami”? Gdy jedzenie pięknie wygląda, mamy większą ochotę go spróbować! To dobra okazja, by uwolnić swoją kreatywność! Wybierz ładny obrus, złóż serwetki, żeby miały ciekawy kształt, a następnie ułóż jedzenie na ładnych talerzach, aby je wyeksponować. Nie zapomnij też o szklankach lub filiżankach na napoje!

Warzywa mogą być fajne!

Zaproś gości do stołu!

Gdy jedzenie jest już na talerzach, czas, by spróbowali go przyjaciele i rodzina. Przygotuj się na „ochy i achy”, gdy zobaczą, jak dobrze to wszystko wygląda. Pozostało już tylko spróbować!

Sprzątanie przyjemne jak nigdy

Gdy wszyscy skończą jeść, czas na ostatni krok – sprzątanie. Ale nie będziesz mieć nic przeciwko temu, żeby pozbierać naczynia ze stołu. Będziesz czuć radość i dumę, że Twoje danie wszystkim smakowało, a na talerzach nie zostały żadne resztki!

Certyfikat Małego Szefa Kuchni!

Gratulacje! Otrzymujesz oficjalny certyfikat szefa kuchni Cookidoo® dla dzieci! Udało Ci się!

Wydrukuj dyplom!