Tryby TM6 sprawiają, że gotowanie jest jeszcze łatwiejsze

Tryb to automatyczna funkcja, za pomocą której Thermomix® wykonuje konkretne zadanie. Użytkownicy TM31 oraz TM5 znają już tryb Turbo, w którym urządzenie Thermomix® pulsacyjnie rozdrabnia składniki przy najwyższej prędkości lub tryb Ciasto, zapewniający profesjonalne wyrabianie ciasta. Thermomix® TM6 posiada nowe tryby, które oferują jeszcze więcej możliwości i ułatwiają codzienne gotowanie posiłków.

Mycie Wstępne

Mycie urządzenia po obiedzie staje się szybkie i bezproblemowe. Wlej 1000 g wody i kroplę płynu do mycia naczyń lub 50 g octu do naczynia miksującego i włącz tryb, a Thermomix® usunie większość zabrudzeń.

Czajnik

Użyj trybu Czajnik, by zaparzyć wodę na herbatę. Ustaw temperaturę, a Thermomix® precyzyjnie podgrzeje wodę i da sygnał, gdy będzie ona gotowa. Odpowiednia temperatura dla białej herbaty to 70ºC, a dla zielonej lub czarnej – 80ºC.

Miksowanie

To idealny tryb do przygotowywania purée, koktajli lub kremowych zup. Miksowanie rozpocznie się wolno i będzie przyspieszać, aż do maksymalnych obrotów. Możesz wypróbować ten tryb, przygotowując naszą prostą i uniwersalną zupę krem.

Wolne Gotowanie

Wolne gotowanie w urządzeniu Thermomix® wymaga dłuższego czasu przyrządzania niż w standardowych przepisach, ale wydobywa ze składników pełnię smaku. Wolno gotowane mięsa są miękkie i soczyste. Kup niedrogą część mięsa, taką jak karkówka, łopatka, szponder lub udka z kurczaka i ciesz się pysznym posiłkiem. Przygotuj wolno gotowane pulpety w sosie pomidorowym lub wolno gotowany kremowy gulasz z indyka z pieczarkami Aby zachować konsystencję potrawy, użyj osłony noża miksującego.

Sous-vide

Tryb Sous-vide, wraz z koszyczkiem lub osłoną ostrza miksującego, pozwala za każdym razem uzyskać idealny rezultat. Składniki są zamykane próżniowo w bezpiecznych, odpornych na temperaturę workach i gotowane w kąpieli wodnej w precyzyjnie ustalonej temperaturze. Metoda ta gwarantuje, że wszystkie smaki i składniki odżywcze pozostaną w potrawie. Worki można szczelnie zamknąć na dwa sposoby: ręcznie, poprzez zanurzenie w wodzie worka z odpornym na temperaturę zamkiem strunowym, lub korzystając ze zgrzewarki próżniowej. Wypróbuj łososia teriyaki lub steków z polędwicy wołowej z sosem berneńskim.

Fermentowanie

Tryb fermentowania służy do przygotowywania jogurtów, serów lub do wyrastania ciasta drożdżowego w przystawce Varoma. Nastaw czas do 12 godz. i temperaturę pomiędzy 37 a 70ºC. Wybierz stałą temperaturę, by fermentować potrawy w naczyniu miksującym lub w przystawce Varoma umieszczonej nad ciepłą wodą, znajdującą w naczyniu miksującym. Ten przepis pokaże Ci, jak przygotować w przystawce Varoma jogurt w słoikach.

Woda oraz solone płyny mogą być używane w trybach wymagających długiego gotowania, np. Wolne Gotowanie, Sous-vide i Fermentowanie, tylko po dodaniu do wody kwaśnego składnika (np. soku z cytryny, witaminy C w proszku lub octu). Zapobiegnie to utlenianiu metalu.

Funkcje zamknięte

Gotowanie z ustawieniami pozwala poznać nowe funkcie urządzenia TM6: Wysokie Temperatury oraz Karmelizowanie. Są one powiązane z przepisami, które wymagają użycia konkretnych składników oraz ilości. Funkcje Wysokich Temperatur zapewniają urządzeniu Thermomix® jeszcze większe możliwości, wydobywając z potraw pełniejszy smak i pozwalając odkryć nowe metody gotowania.

• Użyj przepisów z zastosowaniem funkcji Wysokie Temp. jako bazy, by opracować swoje własne dania, np. zrumienioną cebulę do gulaszu lub wolno gotowanej wieprzowiny, mocno zrumienioną cebulę szalotkę jako dodatek do burgera lub purée. Zrumieniony por to z kolei idealny dodatek do ryb lub piersi z kurczaka ugotowanych na parze.

• Funkcja Karmelizowanie pozwala przygotować w urządzeniu Thermomix® produkty o różnym stopniu skarmelizowania. Wypróbuj przepis na plaster miodu, który możesz zanurzyć w roztopionej czekoladzie lub wykorzystać do udekorowania ciasta czekoladowego. Sos karmelowy idealnie pasuje do naleśników lub lodów waniliowych.

Więcej informacji na temat każdego trybu znajdziesz po kliknięciu ikony informacji na urządzeniu Thermomix®. Nieustannie opracowujemy nowe tryby, by gotowanie było dla naszych klientów jeszcze łatwiejsze. Wyglądaj naszych aktualizacji!