Pierwsze kroki na platformie Cookidoo®

Uzyskaj wskazówki, jak się zarejestrować na platformie, połączyć urządzenie Thermomix® z Cookidoo®, skonfigurować konto i wykupić abonament.

Zarejestruj się na Cookidoo®

Zarejestruj się na platformie Cookidoo® i wejdź do świata nowych doświadczeń kulinarnych! Aby rozpocząć, potrzebujesz wyłącznie aktywnego adresu e-mail.

  1. Wejdź na stronę główną cookidoo.pl i w prawym górnym rogu kliknij „Zarejestruj konto” lub użyj przycisku „Wypróbuj bezpłatnie”.
  2. W formularzu rejestracji wpisz swój prawidłowy adres e-mail i bezpieczne hasło. Możesz zarejestrować się wyłącznie w kraju odpowiadającym Twojej domenie Cookidoo® (np. Polska dla cookidoo.pl, Niemcy w przypadku cookidoo.de) lub w kraju, w którym się znajdujesz.
  3. Kraj zamieszkania jest określany na podstawie Twojej aktualnej lokalizacji. Jeśli Twój kraj zamieszkania jest inny, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.
  4. Po zakończeniu procesu rejestracji, otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem (upewnij się, że wiadomość nie trafiła do folderu spam Twojej poczty e-mail). Następnie kliknij link potwierdzający. Gotowe!

Do rejestracji w Cookidoo® nie można wykorzystać danych logowania z innych stron Vorwerk.

Wskazówka: Możesz zarejestrować się na Cookidoo® na swoim smartfonie, wystarczy zainstalować aplikację lub skorzystać z przeglądarki internetowej.

Więcej informacji dotyczących rejestracji oraz tworzenia bezpiecznego hasła znajdziesz tutaj.

Konto Cookidoo® – dodawanie lub usuwanie urządzenia Thermomix®TM6

Na ekranie urządzenia Thermomix® TM6 wybierz kolejno „Ustawienia” > „Konto Cookidoo®” i zaloguj się na urządzeniu, podając swoje dane logowania Cookidoo®. Urządzenie TM6 automatycznie zsynchronizuje się z Twoim kontem Cookidoo® (pierwsze łączenie może potrwać dość długo – nawet 15–20 minut). W celu rozłączenia urządzenia z kontem Cookidoo® na ekranie Thermomix® TM6 otwórz „Ustawienia" > „Konto Cookidoo®". Wybierz przycisk „Wyloguj się", a następnie kliknij „Rozłącz". Ważne! Abonament Cookidoo® nie jest przypisany do urządzenia, ale do konta na platformie Cookidoo®. Nie jest możliwe dodanie jednego urządzenia Thermomix®TM6 do kilku kont Cookidoo® jednocześnie. Jeśli chcesz korzystać z TM6 wraz z nowym/innym kontem Cookidoo®, musisz je najpierw rozłączyć z dotychczas połączonym kontem.

Cook-Key® – aktywacja i dezaktywacja dla urządzenia Thermomix® TM5

Aby aktywować dodatek Cook-Key®, na platformie cookidoo.pl otwórz kolejno „Konto użytkownika" > „Moje urządzenia" i kliknij „Dodaj urządzenie". Wprowadź Kod Cook-Key® z opakowania i przejdź „Dalej", aby aktywować Cook-Key® na swoim koncie użytkownika. Po udanej aktywacji możesz wykorzystać go do synchronizacji przepisów z platformy na urządzenie Thermomix® TM5. Aby dezaktywować dodatek Cook-Key®, po prostu kliknij przycisk „Dezaktywuj”, który pojawi się w zakładce „Moje urządzenia" w momencie, kiedy na Twoim koncie zostało aktywowane Cook-Key®. Ważne! Nie ma możliwości, aby aktywować Cook-Key® na kilku kontach Cookidoo® jednocześnie. Jeżeli chcesz korzystać z Cook-Key® z innym/nowym kontem Cookidoo®, musisz go najpierw dezaktywować.

Skonfiguruj swój profil i konto użytkownika Cookidoo®

Twój profil
Dostosuj swój profil, by odzwierciedlał to, kim jesteś w kuchni! Po zalogowaniu się na konto użytkownika Cookidoo® kliknij na swoje imię lub ikonę strzałki w prawym górnym rogu strony, a następnie wybierz „Wyświetl profil”. Uzupełnij brakujące informacje, dodaj zdjęcie profilowe oraz z dostępnych opcji wybierz styl gotowania, który najbardziej Ci odpowiada. Zaznacz posiadane akcesoria, aby uwzględniać je w wynikach wyszukiwania. Na koniec dostosuj preferencje dotyczące filtrów wyszukiwania, wybierając model swojego urządzenia Thermomix®, język oraz kraj lub region.

Twoje konto użytkownika
Po zalogowaniu się na konto użytkownika Cookidoo® możesz uzyskać dostęp do wszystkich danych Twojego konta, klikając na swoje imię lub ikonę strzałki w prawym górnym rogu strony. Następnie wybierz „Konto użytkownika”. Po lewej stronie zobaczysz różne karty, które pomogą Ci znaleźć i modyfikować informacje na temat Twojego konta. W menu znajdziesz m.in.

Abonament: Wszystkie szczegóły na temat Twojego abonamentu Cookidoo®. Sprawdź, jaki masz rodzaj abonamentu, czy jest on aktywny, na kiedy jest zaplanowana następna płatność. Możesz również zaktualizować swoją metodę płatności i zrezygnować z abonamentu.

Vouchery: Jeżeli posiadasz kod vouchera Cookidoo®, możesz wykorzystać go w tej zakładce. Wystarczy wpisać kod vouchera w dedykowanym polu i kliknąć przycisk „Zrealizuj".

Zmień profil w sekcji „Edytuj konto" daje możliwość zmiany właściciela konta oraz adresu mailowego. Upewnij się, by zweryfikować i potwierdzić tę zmianę zgodnie z instrukcjami, jakie zostaną przesłane na Twój nowy adres e-mail.

Zmień hasło w sekcji „Edytuj konto" umożliwia łatwą aktualizację hasła, którym logujesz się do platformy.

Zakup abonamentu Cookidoo®

Bezpłatny okres próbny
Po zarejestrowaniu się na platformie Cookidoo® rozpoczniesz bezpłatny 30-dniowy okres próbny, który obejmuje swobodny dostęp do wszystkich treści na Cookidoo®. Jeżeli w tym czasie zdecydujesz się na zakup abonamentu rocznego w cenie 199 PLN (tylko 0,54 PLN dziennie), to rozpocznie się on po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego. W innym wypadku dostęp do platformy zakończy się automatycznie po upływie 30 dni, więc nie musisz go anulować.

Dodatkowo, kiedy aktywujesz nowy dodatek Cook-key® na swoim koncie użytkownika Cookidoo® lub zalogujesz się na swoje konto Cookidoo® na nowym urządzeniu Thermomix® TM6, otrzymasz bezpłatny 3-miesięczny abonament Cookidoo®. Jeżeli zakochasz się w przepisach i funkcjonalnościach platformy przed zakończeniem bezpłatnego abonamentu, możesz zdecydować się na zakup rocznego, płatnego abonamentu w dowolnym momencie – rozpocznie się on dopiero po zakończeniu bezpłatnych 3 miesięcy. W innym wypadku 3-miesięczny abonament także wygaśnie automatycznie, a administrator platformy Cookidoo® wyśle Ci mailowe przypomnienia przed jego zakończeniem.

Aby sprawdzić termin zakończenia okresu próbnego oraz bezpłatnego abonamentu, zaloguj się na konto Cookidoo®, kliknij swoje imię w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Konto użytkownika" > „Abonament".

Roczny abonament płatny
Możesz kupić roczny abonament w dowolnym momencie podczas trwania okresu próbnego, aby zachować ciągły i nieprzerwany dostęp do Cookidoo®. Twój abonament rozpocznie się dopiero po zakończeniu bezpłatnego dostępu, a jego cena wynosi jedynie 259 PLN (0,71 PLN dziennie).

Aby wykupić abonament, zaloguj się na konto Cookidoo®, kliknij swoje imię w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Konto użytkownika„ > „Abonament" i użyj przycisku „Subskrybuj". Następnie pojawi się prośba o dodanie informacji kontaktowych oraz danych do płatności. Twój roczny abonament będzie odnawiany automatycznie, a Cookidoo® będzie wysyłać Ci przydatne przypomnienia e-mail o odnowieniu lub w przypadku jakichkolwiek problemów z kontynuacją płatności.

Informacje o terminie wygaśnięcia abonamentu znajdziesz także w sekcji „Konto użytkownika" > „Widok konta" lub „Konto użytkownika > Abonament".

Kliknij, aby przedłużyć swoją kulinarną podróż już teraz!

Przepisy, które pokochasz