Wszystko na temat czekolady

Trufle, słodycze, tarty, musy, ciasta, sosy… Jest tak wiele różnych sposobów na wykorzystanie czekolady! Niezależnie od tego, czy robisz szybki ganache czy przygotowujesz domowe trufle dla przyjaciół i rodziny, Twoje czekoladowe kreacje będą doskonałe dzięki urządzeniu Thermomix®.

Różne rodzaje czekolady

Czekolada gorzka to produkt o zawartości min. 60–70% kakao. Jest lekko słodka i ma mocny czekoladowy smak.
Czekolada mleczna ma w swoim składzie mniejszą ilość kako, więcej cukru i zawiera mleko.
Czekolada biała jest produkowana z tłuszczu kakaowego i nie zawiera masy kakaowej, co oznacza, że technicznie nie jest czekoladą. Nie ma też właściwości antyoksydacyjnych gorzkiej czekolady, ponieważ przeciwutleniacze znajdują się w kakao, a nie w tłuszczu kakaowym.
Czekolada różowa pojawiła się na rynku w 2017 roku i jest uważana za przełom w branży czekoladowej. Różowy kolor i lekki owocowy smak sprawiły, że stała się przebojem w kolejnych latach.

Roztapianie czekolady

  1. Do naczynia miksującego włożyć 200 g czekolady, pokrojonej na kawałki.
  2. Rozdrobnić 4-5 s/obr.7. Zgarnąć kopystką ze ścianek na dno naczynia miksującego.
  3. Roztapiać 3–4 min/50°C/obr. 2.
  4. Użyć zgodnie z potrzebą.

Wskazówki

• Należy upewnić się, że naczynie miksujące jest suche — jeśli czekolada wejdzie w kontakt z wodą, może się zwarzyć.
• Mocniej rozdrobniona czekolada szybciej się rozpuści.
• Jeśli w naczyniu miksującym zostaną resztki czekolady, nie myj go — zrób czekoladę do picia! Dodaj 250 g mleka, podgrzewaj 4 min/80°C/obr. 2 i przelej do kubka.

Thermomix® i czekolada… idealna para!

Aby zapoznać się z tym pysznym składnikiem, wypróbuj jeden z wielu prostych przepisów na czekoladę na Cookidoo®. Jeśli szukasz szybkiego deseru, przygotowanie sosu czekoladowego zajmie tylko pięć minut — i będzie doskonałym dodatkiem do lodów.

Szybką opcją jest nasze doskonałe ciasto z trzech rodzajów czekolady, który udowodni, że jesteś mistrzem.

Niezależnie od tego, który przepis na czekoladę zdecydujesz się zrobić, na pewno spodoba Ci się to doświadczenie — gorzka czekolada podnosi poziom serotoniny w mózgu, co wywołuje uczucie przyjemności!