Tajemnice sukcesu gotowania z nakładką krojącą Thermomix®

Czy kiedykolwiek marzyłeś/-łaś o tym że Twoje urządzenie Thermomix® mogłoby pokroić ogórka na cienkie plastry lub zetrzeć marchewkę? Nie musisz już marzyć! Nakładka krojąca Thermomix® precyzyjnie i efektywnie pokroi i zetrze niezbędne składniki, zapewniając doskonałe efekty przygotowania potrawy. To nowe akcesorium, pasujące do urządzeń Thermomix® TM5 i TM6, sprawi, że przygotowywanie posiłków stanie się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze!

Jakie są zalety tarczy tnącej, czyli serca nakładki krojącej Thermomix®?

Wszechstronność – 1 tarcza, 4 różne rodzaje krojenia. Dzięki nakładce krojącej Thermomix® możesz korzystać z 4 rodzajów krojenia: cienkie plastry, grube plastry, cienkie paski i grube paski.

Oszczędność czasu w kuchni. Kompaktowa i wszechstronna nakładka krojąca Thermomix® jest idealna do codziennego użytku. Dzięki niej przygotowanie owoców i warzyw będzie szybkie i łatwe. Nie musisz już tracić czasu i wysiłku na tradycyjne krojenie na desce za pomocą noża.

Idealnie pokrojone kawałki, które równomiernie się gotują. Nakładka krojąca Thermomix® równomiernie kroi i ściera warzywa, zapewniając doskonałe rezultaty i wspaniale efekty gotowania za każdym razem.

Łatwe osiąganie imponujących rezultatów dzięki dokładnemu krojeniu. Dzięki ostrej tarczy tnącej, nakładka krojąca Thermomix® kroi zawsze dokładnie, zapewniając wspaniałe wykończenie nawet najprostszych potraw, takich jak półmiski owocowo-warzywne, czy plastry marchewki gotowane na parze.

Pozostawia naczynie miksujące Thermomixu® czyste i gotowe do użycia. Nakładka krojąca Thermomix® została zaprojektowana z myślą o gotowaniu bez wysiłku. Pojemnik nakładki krojącej wkładany do wnętrza naczynia miksującego Thermomixu® pozostawia je czyste i gotowe do użycia po wyjęciu.

Sprawia, że zdrowe odżywianie staje się atrakcyjną wizualnie opcją. Wzbogacenie posiłków o większą ilość warzyw i owoców nigdy nie było łatwiejsze niż z nakładką krojącą Thermomix®, dzięki której przygotujesz doskonałe, zdrowe dania, które pokochają wszyscy Twoi bliscy.

1 tarcza, 2 tryby

Aby w pełni wykorzystać to znakomite akcesorium, użyj 2 nowych trybów Thermomix® TM6: Krojenia i Tarcia – przeznaczonych wyłącznie do użycia z nakładką krojącą Thermomix®.

Rodzaje krojenia

Tarcza nakładki krojącej ma dwie strony, jedną do krojenia w plastry, a drugą do tarcia, dzięki czemu możesz przygotować owoce i warzywa w czterech różnych postaciach:

  • Cienkie plastry (1–2 mm)
  • Grube plastry (4–5 mm)
  • Cienkie paski (2 mm)
  • Grube paski (4 mm)

5 Wskazówek, które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości nakładki krojącej Thermomix®

  1. Pamiętaj, aby używać owoców i warzyw, które są dojrzałe do spożycia, ale twarde w dotyku (np. ogórek, marchewka, jabłka).
  2. Salami lub inne wędliny można pokroić za pomocą nakładki krojącej Thermomix®. Unikaj jednak surowych lub gotowanych kiełbas, które są zbyt miękkie, aby pokroić je dokładnie i równomiernie.
  3. Aby uzyskać lepsze rezultaty, krojenie i tarcie zawsze odbywa się partiami. Zapobiega to przepełnieniu pojemnika nakładki krojącej (powyżej pojemności maks. 800 g). Przed rozpoczęciem krojenia lub tarcia zważ wszystkie składniki zgodnie ze sposbem przygotowania przepisu.
  4. Rozdziel składniki zgodnie z rodzajem krojenia. W ten sposób wystarczy raz obrócić tarczę tnącą – aby pokroić lub zetrzeć składniki.
  5. Ugotowane i zamrożone składniki nie nadają się do krojenia lub tarcia za pomocą nakładki krojącej Thermomix® (z wyjątkiem ugotowanych buraków).

Czyszczenie nakładki krojącej Thermomix®

Możesz ją umyć ręcznie pod bieżącą wodą lub użyć płynu do naczyń. Nie pozostawiaj tarczy tnącej zamoczonej w wodzie, aby uniknąć osadzania się rdzy. Nakładka krojąca Thermomix® nadaje się do mycia w zmywarce. Oddziel wszystkie elementy i umieść je najlepiej w górnym koszu zmywarki. Tarczę tnącą można myć w zmywarce, lecz mycie ręczne pozwoli na dłuższe zachowanie najlepszych właściwości tnących wysokiej jakości ostrzy.