Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia

Wiele osób czeka na ten magiczny moment, gdy rodzina jest w komplecie, stół nakryty odświętnymi daniami, choinka ubrana, prezenty spakowane a dom wreszcie czysty i pachnący pierniczkami

Nim jednak poczujemy magię, to potrzeba sporo wysiłku, by to wszystko przygotować. Jeśli chcesz uniknąć przedświątecznej gorączki i stresu, zaplanuj listę świątecznych zadań odpowiednio wcześniej. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Jak ugryźć świateczne menu

Nie możesz się doczekać wigilijnych potraw? Zanim wybierzesz się na zakupy, zastanów się nad listą gości i dobrze zaplanuj świąteczny jadłospis. Przygotuj listę potraw, spisz i podziel ją na składniki oraz odpowiednie kategorie. Są rzeczy, które możesz kupić wcześniej, jak: mąka, ocet, fasola, mak czy przyprawy, których użyjesz w kuchni. Możesz skorzystać z planowania posiłków na platformie Cookidoo®, a następnie dodać wybrany przepis do listy zakupów. To na pewno pomoże Ci w organizacji świątecznej uczty dla bliskich. Kup dokładnie tyle, ile potrzebujesz, by nie marnować produktów i oszczędzić pieniądze. Pamiętaj, że przygotowania niektórych składników i świątecznych przysmaków, jak barszcz na zakwasie, piernik staropolski czy lukrowane pierniczki należy rozpocząć wcześniej.

Świąteczne prezenty trafione w 10!

Kolejki w sklepach mogą popsuć ducha świąt na dobre, dlatego nie odkładaj kupowania prezentów na ostatnią chwilę. Zakupowe szaleństwo wiąże się z nieprzemyślanymi decyzjami, które skutkują kupowaniem nadmiaru niepotrzebnych rzeczy. Jeśli w tym roku chcesz sprawić radość swoim bliskim, poproś ich o napisanie listu do Mikołaja, a później cichaczem podpatrz, co pojawiło się w ich treści. Do wymarzonych prezentów dołącz niespodzianki w postaci jadalnych prezentów, które przygotujesz w urządzeniu Thermomix®. Własnoręcznie wykonane podarki zawsze sprawiają dużo radości i są niezwykle doceniane. W tym roku dla dorosłych proponujemy likier z kukułek lub gęsty likier korówkowy, a dla dzieci urocze świąteczne lizaki - cake pops. Świetnie sprawdzą się w roli prezentów również przysmaki ze wspólnej kolekcji powstałej we współpracy z Dr. Oetker – przygotujesz je bez wysiłku w urządzeniu Thermomix®, a opakowane w świąteczny anturaż, na pewno zrobią święta niejednemu łasuchowi. Ich premiera już 25 listopada!

Strategia na przedświąteczne porządki

Koniec roku to moment, w którym jesteśmy zabiegani i skupieni na przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Poza gotowaniem, czeka nas świąteczne sprzątanie, którego nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Mycie okien, czyszczenie dywanów, odkurzanie regałów z książkami czy gruntowne porządki w szafkach kuchennych, to zaledwie kilka zadań, które warto wykonać jeszcze w listopadzie. Dni stają się coraz krótsze, dlatego spokojnie poświęcić kilka wieczorów na porządki, w których pomoże Ci odkurzacz bezprzewodowy Kobold. To wielofunkcyjne urządzenie, które dokładnie posprząta każdą powierzchnię w domu i rozprawi się z kurzem także w trudno dostępnych miejscach. Zaangażuj całą rodzinę do pracy, jasno określ termin i wyznacz im teren do uporządkowania. Nie zapomnij o wcześniejszym przygotowaniu świątecznego obrusa i upraniu fartucha kuchennego, który na pewno Ci się przyda podczas gotowania i serwowania świątecznych dań.

Czas na świąteczny mood

Gdy dom jest wreszcie czysty i pachnący, można zająć się świątecznymi dekoracjami. Zanim w domu stanie iglaste drzewko, sprawdź stan światełek choinkowych i jeśli trzeba, to rozplącz je zawczasu. Na pewno oszczędzisz sporo nerwów, które zwykle towarzyszą temu sprawnościowemu zadaniu. Możesz także przygotować z bliskimi własnoręcznie ozdoby choinkowe. Pierniki i kruche ciasteczka łatwo ozdobisz dekoracjami cukrowymi: gwiazdkami, kuleczkami i kolorową posypką Dr. Oetkera. Takie dekoracje w tajemniczy sposób znikną z domu w okresie świat, nic się nie zmarnuje i na koniec roku będziecie mogli być dumnymi bohaterami w obronie idei zero waste.

Poczuj magię świat

Święta to cudowny czas, pełen radości i zasłużonego odpoczynku, dlatego podczas przygotowań nie daj się zwariować. Pomyśl, co lubisz w świętach i bez czego sobie ich nie wyobrażasz. Jeśli w Twojej rodzinie nikt nie je karpia po żydowsku, to nie musisz go przygotowywać, zastąp go inną smaczną potrawą. Nie wahaj się także prosić bliskich o pomoc, w końcu to rodzinne święta, nie wszystko musi być na Twojej głowie. Planując listę i harmonogram zadań, usiądź wygodnie w fotelu, włóż ciepłe skarpety, włącz nastrojową muzykę i przygotuj grzane wino z przyprawą korzenną. Za każdą cegiełkę dołożoną do tego, by święta były udane, wynagradzaj się hojnie i bądź dla siebie łaskawa. W takiej atmosferze planowanie i same święta przeminą jak przystało na najbardziej magiczny czas w roku!

Poczuj magię świat

Święta to cudowny czas, pełen radości i zasłużonego odpoczynku, dlatego podczas przygotowań nie daj się zwariować.

zobacz więcej