„Zmiana liczby porcji”: Wskazówki pozwalające uzyskać doskonałe rezultaty

Od dziś Twoje posiłki będą jeszcze bardziej dostosowane do Twoich potrzeb dzięki nowej funkcjonalności Cookidoo®. „Zmiana liczby porcji” umożliwia jeszcze większą personalizację przepisu i dostosowanie go do Twoich osobistych preferencji. 2, 4, 6… a może 8 porcji? Samodzielnie zdecyduj, jaką ilość danej potrawy przygotujesz. „Zmiana liczby porcji” daje zupełnie nowe możliwości gotowania z urządzeniem Thermomix®! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o „Zmianie liczby porcji” w przepisach na Cookidoo®, dzięki czemu możesz przygotować posiłki dla dowolnej liczby osób, które zasiądą przy Twoim stole!

Czym jest „Zmiana liczby porcji” z gwarancją wspaniałych efektów gotowania?

Dokonaliśmy selekcji najpopularniejszych i najbardziej lubianych przepisów z Cookidoo®, przetestowaliśmy je i opublikowaliśmy z możliwością wyboru większej lub mniejszej liczby porcji. Przepisy te można gotować z ustawieniami bezpośrednio w urządzeniu Thermomix® z gwarancją wspaniałych efektów gotowania!

Jak zacząć?

Na stronie przepisu wystarczy kliknąć przycisk „Liczba porcji", aby sprawdzić, czy dany przepis zawiera inne warianty liczby porcji, które zostały sprawdzone przez nasz Zespół ds. rozwoju przepisów kulinarnych. Jeśli znajdziesz liczbę porcji, którą chcesz wypróbować, kliknij na nią i rozpocznij gotowanie. To bardzo łatwe!

„Zmiana liczby porcji” z gwarancją wspaniałych efektów gotowania jest dostępna po otwarciu przepisu w aplikacji Cookidoo® i na stronie internetowej oraz w urządzeniu Thermomix® TM6. Użytkownicy urządzenia Thermomix® TM5 muszą dokonać zmiany liczby porcji z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej, a następnie przeprowadzić synchronizację urządzenia TM5, aby zobaczyć przepis z wybraną liczbą porcji.

profesjonalny sposób przetestowane

Czym jest automatyczna „Zmiana liczby porcji”?

Jeśli lubisz kreatywność w kuchni lub nie możesz znaleźć odpowiedniej liczby porcji dla siebie, nic straconego! W niemal wszystkich pozostałych przepisach na Cookidoo® możesz skorzystać z automatycznej zmiany liczby porcji. Przepis, który będziesz dostosowywać do własnych preferencji, trafi na Twoją listę Utworzonych przepisów do dalszej edycji i personalizacji. Lista składników zostanie przeliczona automatycznie dla wybranej przez Ciebie liczby porcji, jednak samodzielnie musisz zweryfikować pozostałe elementy przepisu.

Uwaga! Automatyczna zmiana liczby porcji nie jest dostępna w przepisach z funkcją Wysokich Temperatur oraz Karmelizowania, w przepisach na stację Thermomix® Friend, a także dla przepisów niepoliczalnych, zapisanych na platformie jako „1 cały przepis".

Jak to działa?
Wybierz przepis z Cookidoo® (biorąc pod uwagę sytuacje opisane powyżej, w których funkcja nie jest dostępna). Otwórz stronę przepisu na stronie internetowej Cookidoo® lub w aplikacji mobilnej. Kliknij przycisk „Liczba porcji”, a następnie wybierz „Zrób to sam”, aby dostosować przepis do własnych preferencji i zapisać go na liście Utworzonych przepisów.

Uwaga: Ta funkcja jest dostępna tylko na stronie przepisu podczas dostępu z przeglądarki internetowej oraz aplikacji mobilnej. Nie można z niej skorzystać na urządzeniu Thermomix®. Przepisy, w których automatycznie zmienisz liczbę porcji nie są objęte naszą gwarancją wspaniałych efektów gotowania oraz nie można ich gotować z ustawieniami. Można je jednak pobrać i gotować w urządzeniu Thermomix® TM6, w taki sam sposób jak pozostałe Utworzone przepisy.

Automatyczna „Zmiana liczby porcji” – Zapamiętaj!

  1. Przepisy z automatycznie zmienioną liczbą porcji nie są objęte gwarancją wspaniałych efektów gotowania.
  2. Nie należy przekraczać maksymalnej pojemności naczynia miksującego (maks. 2,2 l), pojemności przystawki Varoma ani innych akcesoriów.
  3. Należy zachować szczególną ostrożność podczas gotowania w temperaturach powyżej 90°C.
  4. Zawsze należy zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia Thermomix® w celu uzyskania dodatkowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.
  5. Nie wszystkie elementy przepisu np. przydatne przybory do pieczenia lub serwowania potrawy zostaną automatycznie zmodyfikowane i dostosowane do nowej liczby porcji. Należy odpowiednio dostosować rozmiar blachy/formy do pieczenia lub ilość/wielkość naczynia, w którym będzie podawane danie.
  6. Należy zweryfikować wszystkie elementy przepisu po dokonaniu automatycznej zmiany liczby porcji przed przystąpieniem do gotowania.

Chcesz dostosować coś więcej niż tylko liczbę porcji?

Twórz, importuj, modyfikuj i udostępniaj ulubione przepisy dzięki ulepszonej funkcji Utworzone przepisy.

Odkryj Utworzone przepisy