Kompatybilność z urządzeniem Thermomix®

1. Sprawdź, które przepisy są kompatybilne z Twoim urządzeniem Thermomix®

Na stronie z danym przepisem możesz sprawdzić, czy jest on kompatybilny z Twoim urządzeniem. U góry przepisu zobaczysz niewielkie oznaczenia informujące o tym, do której wersji urządzenia Thermomix® jest on dopasowany (Thermomix® TM5, Thermomix® TM6 lub stacja Thermomix Friend).

Gdy klikniesz te oznaczenia, zobaczysz okienko z dalszymi wyjaśnieniami.

Pamiętaj, aby korzystać jedynie z przepisów dopasowanych do Twojego urządzenia Thermomix®.

Szukając przepisów, skorzystaj z filtra wyszukiwarki Cookidoo® i zaznacz model urządzenia Thermomix® (TM5, TM6) lub stacja Thermomix Friend.

2. Uwaga! Różne rozmiary naczyń miksujących

Uważaj, ponieważ naczynie miksujące urządzenia Thermomix® TM31 oraz przystawka Varoma są mniejsze. Korzystanie z przepisów na TM5 lub TM6 może być niebezpieczne, jeśli nie zostaną one prawidłowo dostosowane (np. rozpryskiwanie gorących płynów itp.).

3. Porady dla użytkowników modelu TM31

Jeśli znajdziesz przepis na urządzenie Thermomix® TM5 lub TM6, który jest także dopasowany do urządzenia Thermomix® TM31, zastosuj poniższe porady:

∙ Zamiast 120°C wybierz tryb Varoma Thermomix® TM31 nie posiada opcji 120°C, jednak ustawienie temperatury Varoma zapewni podobne rezultaty

∙ W TM5 i TM6 pokrywa naczynia miksującego jest zamykana automatycznie.
Upewnij się, że pokrywa naczynia miksującego TM31 jest dokładnie zamknięta.

∙ W TM5 i TM6 „obroty wsteczne” ustawiane są automatycznie.
W urządzeniu Thermomix® TM31 „obroty wsteczne” musisz ustawić ręcznie, gdyż nie są zmieniane automatycznie.

4. Przepisy kompatybilne tylko z TM6

• Urządzenie Thermomix® TM6 posiada dodatkowe tryby i funkcje. Niektóre z nich można ustawić ręcznie (np. tryby: Sous-vide, Wolne Gotowanie, Fermentowanie), inne są dostępne tylko dla przepisów kompatybilnych z TM6 (funkcje Wysokie Temperatury i Karmelizowanie).
• Wspomniane tryby i funkcje nie są dostępne w modelach TM31 i TM5, dlatego przepisy na TM6 nie mogą być przyrządzane w modelach TM31 i TM5
• TM6 osiąga wyższe temperatury niż TM5 i TM31.
• Przepisy na TM6 nie mogą być synchronizowane z TM5.
• Podczas przyrządzania przepisów z Cookidoo® (z pominięciem „Gotowania z ustawieniami”) należy upewnić się, czy oznaczenie przepisu jest właściwe dla posiadanego modelu urządzenia.

5. Wskazówki dla użytkowników stacji Thermomix Friend®

Thermomix Friend® to stacja przeznaczona do pracy w połączeniu z urządzeniem Thermomix® TM5 i TM6.

Przepisy

• Przepisy opracowane na stację Thermomix Friend® oznaczone są specjalną etykietą.
• Jeśli gotujesz według własnych przepisów, pamiętaj o poniższych kwestiach:
o stacja Thermomix Friend® miesza tylko przy ustawieniu prędkości obrotów 1 i 2. Nóż miksujący zawsze obraca się w odwrotnym kierunku („obroty wsteczne”).
o Stacja Thermomix Friend® osiąga temperatury od 37°C do 120°C oraz temperaturę Varoma.
o Stacja Thermomix Friend® pozwala na ustawienie czasu pracy na maksymalnie 2 godziny.

Naczynie miksujące

• Standardowo stacja Thermomix Friend® jest skonfigurowana do współpracy z naczyniem miksującym TM6. Aby skorzystać z naczynia miksującego TM5, należy znaleźć przełącznik wykrywania naczynia znajdujący się na spodzie stacji Thermomix Friend®, upewnić się, że urządzenie jest wyłączone i odłączone od prądu, następnie ustawić przełącznik w pozycji TM5, przesuwając go w dół, np. przy pomocy trzonka łyżki.

Akcesoria
• Akcesoria Thermomix® TM5 i TM6, które można stosować w połączeniu ze stacją Thermomix Friend®: przystawka Varoma, kopystka, koszyczek, osłona noża miksującego, motylek i miarka.

6. Gotowanie z przepisów w książkach i innych publikacjach kulinarnych

Ta sama reguła dotyczy gotowania z książek i innych publikacji kulinarnych. Zawsze sprawdź, do którego modelu urządzenia Thermomix® zostały dopasowane przepisy.