Kompatybilność z urządzeniem Thermomix®

1. Sprawdź, który przepis jest dla Ciebie odpowiedni

Na stronie z danym przepisem możesz sprawdzić, czy jest on kompatybilny z Twoim urządzeniem. U góry przepisu zobaczysz niewielkie oznaczenia informujące o tym, do której wersji urządzenia Thermomix® jest on dopasowany. Gdy klikniesz te oznaczenia, zobaczysz okienko z dalszymi wyjaśnieniami.

Pamiętaj, aby korzystać jedynie z przepisów dopasowanych do Twojego urządzenia Thermomix®.

Przepisy oznaczone jako TM31 nie posiadają funkcji gotowania z ustawieniami i nie można ich zsynchronizować/wyświetlić na ekranach urządzeń TM5 i TM6™.

2. Uwaga! Różne rozmiary naczyń miksujących

Uważaj, ponieważ naczynie miksujące urządzenia Thermomix® TM31 oraz przystawka Varoma są mniejsze. Korzystanie z przepisów na TM5 lub TM6™ może być niebezpieczne, jeśli nie zostaną one prawidłowo dostosowane (np. rozpryskiwanie gorących płynów itp.).

3. Porady dla użytkowników modelu TM31

Jeśli znajdziesz przepis na urządzenie Thermomix® TM5 lub TM6™, który jest także dopasowany do urządzenia Thermomix® TM31, zastosuj poniższe porady:

∙ Zamiast 120°C wybierz tryb Varoma Thermomix® TM31 nie posiada opcji 120°C, jednak ustawienie temperatury Varoma zapewni podobne rezultaty

∙ W TM5 i TM6™ pokrywa naczynia miksującego jest zamykana automatycznie.
Upewnij się, że pokrywa naczynia miksującego TM31 jest dokładnie zamknięta.

__∙ W TM5 i TM6™ „obroty wsteczne” ustawiane są automatycznie __
W urządzeniu Thermomix® TM31 „obroty wsteczne” musisz ustawić ręcznie, gdyż nie są zmieniane automatycznie.

4. Przepisy kompatybilne tylko z TM6™

• Urządzenie Thermomix® TM6™ posiada dodatkowe tryby. Niektóre z nich można ustawić ręcznie (np. Sous-vide, Wolne Gotowanie, Fermentowanie), inne są dostępne tylko dla przepisów kompatybilnych z TM6™ (Wysokie Temperatury, Karmelizowanie).
• Tryby te nie są dostępne w modelach TM31 i TM5, dlatego przepisy na TM6™ nie mogą być przyrządzane w modelach TM31 i TM5.
• TM6™ osiąga wyższe temperatury niż TM5 i TM31.
• Przepisy na TM6™ nie mogą być synchronizowane z TM5.
• Podczas przyrządzania przepisów z Cookidoo® (z pominięciem „Gotowania z ustawieniami”) należy upewnić się, czy oznaczenie przepisu jest właściwe dla posiadanego modelu urządzenia.

5. Uważaj na przepisy z książek i innych publikacji kulinarnych

Ta sama reguła dotyczy gotowania z książek i innych publikacji kulinarnych. Zawsze sprawdź, do którego modelu urządzenia Thermomix® zostały dopasowane przepisy.