Robisz to, co kochasz, a Gotowanie z ustawieniami uwalnia Twoje myśli

Skupiasz się na wielu zadaniach jednocześnie

„Dzisiaj miałam rozmowę w sprawie oceny mojej pracy…”

„Zgadnij, co stało się dziś w szkole?”

Dlaczego Twoi bliscy chcą Ci wszystko opowiedzieć akurat wtedy, gdy robisz obiad? Twój partner chce się wygadać o pracy, a Twój nastoletni syn też jest nadzwyczaj rozmowny. Jeśli poprosisz ich o przerwę na przygotowanie obiadu, mogą stracić chęć na kontynuowanie rozmowy. Natomiast jeśli jest Ci trudno uważnie słuchać i jednocześnie czytać przepis z książki kucharskiej, to możesz pominąć składnik, albo nie odczytasz emocjonalnych sygnałów.

Niektóre przepisy nie wymagają tyle uwagi

Możesz mieć w swoim repertuarze kilka przepisów, które przyrządzisz z łatwością. Wiesz, że możesz prowadzić rozmowę, jednocześnie przygotowując Twój popisowy sos do makaronu? Twoje ręce i mózg wypracowały pamięć mięśniową, aby automatycznie przygotować danie. Nie musisz upewniać się co do ilości, sprawdzać przepisu, pamiętasz o wszystkim. Poza tym, doświadczony kucharz może zerknąć na przepis, żeby poznać jego ogólny zamysł i, podobnie jak muzyk, improwizować, nie tracąc rytmu. Co się dzieje, kiedy nie masz takich umiejętności kulinarnych? Albo kiedy chcesz spróbować nowego, trudnego przepisu, nie wyganiając nikogo z kuchni?

Masz nasze pełne wsparcie!

Korzystając z przepisów Cookidoo®, nie musisz przejmować się wielozadaniowością. Gotowanie z ustawieniami pozwoli Ci uwolnić myśli, zatem skup się na tym, na czym Ci w tej chwili zależy. Niezależnie od tego, czy chcesz posłuchać audiobooka, albo napić się wina z przyjaciółmi, nie pomylisz się, dzięki pomocnym instrukcjom na ekranie. Twój Thermomix® upewni się, że z powodzeniem przygotujesz danie, nawet jeśli zrobisz sobie przerwę na rozmowę. Otwórz przepis z Cookidoo®, przygotuj składniki i ciesz się gotowaniem oraz towarzystwem w kuchni.