Odkryj 4 dania, które smakują jeszcze lepiej dzięki zastosowaniu trybu Podgrzewanie

Niektóre dania smakują lepiej następnego dnia, inne są tak delikatne, że koniecznie trzeba podgrzać je do idealnie dobranej temperatury. Mamy dla Ciebie 4 pomysły, dzięki którym maksymalnie wykorzystasz nowy tryb Podgrzewanie w TM6, na przykład przygotowując jedzenie dla niemowląt lub rozgrzewającą zupę.

1 – Pożywna i rozgrzewająca zupa lub gulasz

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że odgrzana zupa była nadal częściowo zimna? Nowy tryb Podgrzewanie w urządzeniu Thermomix® umożliwia równomierne doprowadzenie dania do odpowiedniej temperatury. Potrawy takie jak gulasz warzywny, chili czy curry smakują lepiej na drugi dzień. Korzystając z urządzenia Thermomix®, podgrzejesz i odgrzejesz każde danie – idealnie i bez wysiłku.

2 – Kubek mleka przed snem

Lubisz wyciszyć się przy kubku ciepłego mleka przed pójściem spać? Możesz dodać trochę czekolady, miodu lub cynamonu i przygotować naprawdę relaksujący napój! Dzieci też go uwielbiają. Już nie musisz się martwić, że mleko będzie za gorące.

3 – Jedzenie dla niemowląt

Podgrzej kaszkę lub zupkę dla dziecka do idealnej temperatury. Korzystając z trybu Podgrzewanie w TM6, równomiernie podgrzejesz jedzenie dla niemowląt do temperatury 37ºC. Zapomnij o schładzaniu w wodzie z kostkami lodu albo czekaniu, aż jedzenie ostygnie! Dzięki idealnemu podgrzaniu potrawy możesz po prostu skupić się na karmieniu dziecka.

4 – Sos beszamelowy, boloński lub pomidorowy

Przygotuj pyszne, rozgrzewające danie, odgrzewając gotowy sos domowej roboty. Podgrzej jeden lub kilka rodzajów sosu, żeby każdy mógł wybrać to, na co ma ochotę.

Wskazówki:

• Tryb Podgrzewanie najlepiej sprawdza się w przypadku jedzenia o płynnej lub kremowej konsystencji.
• Do równomiernego podgrzania jedzenia w większej ilości lub o gęstszej konsystencji, np. sosu bolońskiego, można użyć motylka. Jego stosowanie dodatkowo zapobiega rozpadaniu się składników podczas podgrzewania.

Przeczytaj artykuły tematyczne i poznaj wskazówki jak planować i nie marnować jedzenia.

artykuły tematyczne