Poznaj Francisco del Brio – Community Star z Hiszpanii

Francisco należy do międzynarodowego programu Thermomix® Community Stars. Bardzo aktywnie korzysta z mediów społecznościowych i uwielbia Thermomix®. Przeczytaj poniższy wywiad, aby poznać kilka wspaniałych wskazówek dotyczących kuchni hiszpańskiej i Cookidoo®!

1. Jakie przyprawy najczęściej stosuje się w kuchni hiszpańskiej?
W różnych regionach Hiszpanii używa się rozmaitych przypraw. Często te same przepisy przygotowuje się inaczej w różnych miejscach, nawet w tej samej prowincji! Najpopularniejsze przyprawy dodawane do dań głównych to czosnek, pieprz, papryka, liść laurowy, oregano, szafran i kmin rzymski. Do przyrządzania słodyczy i wypieków niezbędne są cynamon, gwiazdki anyżu i goździki.

2. Jakie tradycyjne przepisy można znaleźć na Cookidoo® Hiszpania?
Na Cookidoo® jest mnóstwo tradycyjnych hiszpańskich przepisów! Najpopularniejsze z nich to przepisy na tortillę hiszpańską, gazpacho, paellę, różnego rodzaju gulasze, Callos, Fabadę, ośmiornicę po galicyjsku i wiele innych dań!

3. Jaki jest Twój ulubiony przepis z Cookidoo®?

Tylko jeden? Trudno się zdecydować, ale chyba wybiorę salmorejo (chłodnik na bazie pomidorów). Dzięki urządzeniu Thermomix® można stworzyć perfekcyjną emulsję i osiągnąć idealną teksturę!

4. Co zmieniło się w Twoim życiu, odkąd zacząłeś korzystać z urządzenia Thermomix®?

Zawsze lubiłem gotować i bez problemu używałem garnków i patelni. Na początku wykorzystywałem urządzenie Thermomix® tylko do przygotowywania prostych dań, ale z czasem zacząłem sięgać po bardziej zaawansowane przepisy i nauczyłem się włączać Thermomix® do codziennego życia.

Moje garnki i patelnie poszły w odstawkę! Thermomix® pozwala uzyskać spektakularne smaki i tekstury, które trudno osiągnąć, korzystając z innych urządzeń. To wspaniały pomocnik podczas przygotowywania różnego rodzaju ciast i wypieków. Często korzystam z przystawki Varoma do gotowania warzyw, ziemniaków i ryb na parze, aby delektować się niskokalorycznymi daniami pełnymi składników odżywczych.

Thermomix® pojawił się w moim życiu siedem lat temu i na pewno ze mną zostanie!

Czas na kulinarną przygodę.

Sprawdź wszystkie hiszpańskie przepisy dostępne na Cookidoo®. Wystarczy zmienić filtr kraju na Hiszpanię.

Więcej inspiracji