Tryb Gotowanie Ryżu 

Ryż jest uniwersalnym składnikiem, którym można delektować się na wiele sposobów i dodawać do różnych potraw. Ryż basmati tradycyjnie towarzyszy indyjskim curry, ryż jaśminowy to niezbędny składnik dań w stylu tajskim, brązowy ryż długoziarnisty jest smaczny, zdrowy i zdobywa coraz większą popularność, a ryż długoziarnisty to ryż uniwersalny, dostępny dla każdego.

W urządzeniu Thermomix® ugotujesz perfekcyjny ryż za każdym razem. Temperatura i czas gotowania dobierane są automatycznie, więc podczas gotowania ryżu możesz przygotować smaczne dodatki. Ryż jest ugotowany w sposób precyzyjny i delikatny, dzięki czemu za każdym razem efekt jest taki sam. W trybie Gotowanie Ryżu w urządzeniu Thermomix® TM6 oprócz ryżu możesz ugotować także różne kasze, np. jaglaną, bulgur czy orkiszową.

Pięć kroków do idealnego ryżu lub kaszy

  1. Wybierz ryż lub kaszę. Polecamy ryż parboiled, jaśminowy lub basmati oraz kaszę bulgur czy orkiszową, aby za każdym razem uzyskać wspaniały efekt. Ziarna będą ugotowane w idealnym stopniu i nie skleją się.
  2. Odmierz odpowiednią ilość ryżu lub kaszy, np. 75 g na osobę.
  3. Dodaj wodę i sól w ilości wskazanej w wybranym przepisie z kolekcji dedykowanej trybowi Gotowanie Ryżu lub w instrukcji podanej na opakowaniu.
  4. Zamiast miarki na pokrywę naczynia miksującego nałóż koszyczek.
  5. Uruchom tryb Gotowanie Ryżu.

Tryb Gotowanie Ryżu — porady

• W trybie Gotowanie Ryżu należy zamiast miarki na pokrywę naczynia miksującego nałożyć koszyczek.
• Wymagana ilość wody zależy od rodzaju ryżu lub kaszy, jego marki oraz ilości. Na początek wypróbuj przepisy z kolekcji dedykowanej trybowi Gotowanie Ryżu, by zapoznać się z proporcjami wody dla każdego ziarna, a potem dostosowuj je według własnych upodobań.
• Ryż brązowy, długoziarnisty wymaga namoczenia przed gotowaniem, kaszę orkiszową, perłową należy opłukać.
• W wybranych przepisach ziarna ugotowane w urządzeniu Thermomix® należy pozostawić w naczyniu miksującym na około 10 min.
• Przed podaniem zawsze należy wymieszać ryż kopystką.
• W przypadku przechowywania ryżu lub podawania go na zimno, należy po zakończeniu gotowania szybko go schłodzić, rozkładając warstwowo na talerzu lub tacy. Odstawić do lodówki lub zamrażalnika, gdy tylko osiągnie temperaturę pokojową.
• Ugotowany ryż można przechowywać w lodówce do 2 dni lub w zamrażalniku do jednego miesiąca.

Wypróbuj przepisy w trybie Gotowanie Ryżu w modelu TM6

Odkryj kolekcję