Dobra przekąska na powrót do szkoły!

Wakacje dobiegają końca i rozpoczynamy przygotowania. Twoje pociechy już wkrótce pójdą do przedszkola, szkoły lub będą uczestniczyć w aktywnościach pozalekcyjnych, więc przygotuj dla nich zbilansowane i pyszne przekąski do schrupania na przerwie.

Wróć do rutyny

Kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego warto wyrobić sobie kilka nawyków, które pomogą Ci się odpowiednio zorganizować w czasie roku szkolnego.

Określ, kiedy przekąski będą potrzebne: jeśli danego dnia Twoje dziecko szybciej kończy zajęcia lub ma zapewniony posiłek w szkole, nie musisz przygotowywać przekąsek. Będą one potrzebne w pozostałe dni tygodnia. By ułatwić sobie planowanie, rozpisz harmonogram na kilka dni lub tygodni.

Korzystaj z platformy Cookidoo®: dodaj do Zakładek lub do Mojego tygodnia łatwe do przygotowania przekąski, które uwielbia Twoje dziecko. Następnie dodaj niezbędne składniki do listy zakupów, by zawsze były w zasięgu ręki i urządzenia Thermomix®.

Sezonowe owoce, czekolada, masło, mąka, orzechy, proszek do pieczenia itp. zawsze się przydadzą. Produkty te powinny znajdować się w Twojej kuchni, aby szybko wyczarować z nich pożywne smakołyki!

Zdrowa przekąska… to świetna sprawa!

Dodatki, barwniki, konserwanty… Produkty przetworzone i gotowe często skrywają składniki, których nie chcesz podawać swojemu dziecku. Przygotowując zdrowe i naturalne posiłki w urządzeniu Thermomix®, łatwiej skontrolujesz, co je Twoja pociecha. I jednocześnie zaoszczędzisz!

Sezon na owoce? Użyj urządzenia Thermomix®, by przygotować domowy dżem, którym możesz wypełnić ciastka, naleśniki lub zapakować go z plackami. Będzie kosztować Cię to mniej niż słoik z supermarketu i z pewnością będzie zdrowszy!

Samodzielne przygotowywanie składników (masła, mąki itp.) pozwala upewnić się, że Twoje dziecko będzie odżywiać się zdrowo. Możesz też kontrolować zawartość cukru oraz innych niepożądanych składników w przepisach.

Planuj z wyprzedzeniem

Nie musisz krzątać się nerwowo w kuchni, przyrządzając przekąski oraz obiad jednocześnie. Zacznij przygotowania już w weekend. Na przykład, w niedzielne popołudnie możesz wyrobić w urządzeniu Thermomix® ciasto na brioszkę. Po upieczeniu i ostudzeniu zawiń ją w folię spożywczą lub włóż do pojemnika próżniowego. Dzięki temu pozostanie świeża przez 2-3 dni i świetnie sprawdzi się jako drugie śniadanie w szkole lub jako popołudniowa przekąska.

Przygotowując z wyprzedzeniem musy owocowe, ciasteczka, batoniki, chleb, trufle itp., będziesz mieć duży wybór, gdy Ciebie lub Twoją pociechę najdzie ochota na przekąskę.

Pójdź o krok dalej i poproś o pomoc swoje dziecko. Na pewno będziecie się świetnie bawić! Jeśli jest już w odpowiednim wieku, zajrzyjcie na platformę Cookidoo® i wybierzcie przepisy na pyszne przekąski do szkoły, a następnie razem je przygotujcie.

Odpowiedni pojemnik

Przygotowanie pysznej przekąski domowej roboty to pierwszy krok. Warto również zatroszczyć się o właściwie pakowanie. Zamiast korzystać z worków foliowych, zainwestuj w małe pojemniki, które bez trudu zmieścisz do plecaka swojego dziecka. Posiadają one nowoczesne wzornictwo, są wyprodukowane z przyjaznych środowisku materiałów i łatwo je wyczyścić. Czego chcieć więcej? Łatwość użycia, troska o środowisko i ochrona Twoich smakołyków, gdy w czasie szkolnych przerw dużo się dzieje.

Oczy Twojego dziecka zabłysną, gdy zobaczy swoją przekąskę w szkole: „Mój tata/moja mama przygotował(-a) to w naszym urządzeniu Thermomix®!”.