Powrót do szkoły z dobrą przekąską!

Wakacje dobiegły końca i zaczęła się już szkoła. Twoje dzieci pójdą do przedszkola lub będą uczestniczyć w aktywnościach pozalekcyjnych, więc przygotuj dla nich zbilansowane (i pyszne) przekąski do schrupania na placu zabaw.

Wróć do rutyny

Nie jest łatwo połączyć pracę z organizacją powrotu pociechy do szkoły. Dlatego kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego warto wyrobić sobie kilka nawyków, które pomogą Ci w kolejnych miesiącach.

Określ, kiedy przekąski będą potrzebne: jeśli w środę Twoje dziecko będzie z babcią, nie musisz przygotowywać przekąsek. Będą one potrzebne w pozostałe dni tygodnia. By ułatwić sobie planowanie, rozpisz harmonogram (w księgarniach i sklepach papierniczych znajdziesz piękne szablony).

Korzystaj z platformy Cookidoo®: dodaj do Zakładek lub do Mojego tygodnia łatwe do przygotowania przekąski, które uwielbia Twoje dziecko. Następnie dodaj niezbędne składniki do listy zakupów, by zawsze były w zasięgu ręki i urządzenia Thermomix®.

Sezonowe owoce, czekolada, masło, mąka, cukier, proszek do pieczenia itp. zawsze się przydadzą. Produkty te powinny znajdować się w Twojej kuchni!

Zdrowa przekąska… to świetna sprawa!

Dodatki, barwniki, konserwanty… Sklepowe ciasta i ciastka często skrywają składniki, których nie chcesz podawać swojemu dziecku. Przygotowując zdrowe i naturalne posiłki w urządzeniu Thermomix®, łatwiej skontrolujesz, co je Twoja pociecha. I jednocześnie zaoszczędzisz!

Sezon na truskawki? Użyj urządzenia Thermomix®, by przygotować dżem na ciastka z dżemem lub tarty. Będzie kosztować Cię to mniej niż słoik z supermarketu. I zrobi furorę na placu zabaw!

Samodzielne przygotowywanie składników (masła, mąki itp.) pozwala upewnić się, że Twoje dziecko będzie odżywiać się zdrowo. Możesz też sprawdzić zawartość cukru oraz innych niepożądanych składników w przepisach.

Planuj zawczasu

Nie musisz biegać po kuchni, przyrządzając przekąski i obiad jednocześnie. Zacznij przygotowania już w weekend. Na przykład w niedzielne popołudnie możesz wyrobić w urządzeniu Thermomix® ciasto na brioszkę. Po upieczeniu i ostudzeniu zawiń ją w folię spożywczą lub włóż do pojemnika próżniowego. Dzięki temu pozostanie świeża przez dwa do trzech dni i świetnie sprawdzi się na śniadanie lub jako popołudniowa przekąska.

Przygotowując zawczasu musy owocowe, ciasteczka, ciasta, chleb itp., będziesz mieć duży wybór, gdy najdzie Cię ochota na przekąskę.

Pójdź o krok dalej i poproś o pomoc swoje dziecko. Na pewno będziecie się świetnie bawić! Jeśli jest już w odpowiednim wieku, razem zajrzyjcie na platformę Cookidoo® i wybierzcie przepisy na pyszne przekąski do szkoły.

Odpowiedni pojemnik

Przygotowanie pysznej przekąski domowej roboty to świetna sprawa, ale nie chcesz, by rozpadła się już po kilku chwilach! Zamiast korzystać z worków foliowych, zainwestuj w małe pojemniki, które bez trudu zmieścisz do plecaka swojego dziecka. Posiadają one nowoczesne wzornictwo, są wyprodukowane z przyjaznych środowisku materiałów i łatwo je wyczyścić. Czego chcieć więcej? Chronią ciasta i ciasteczka, zapobiegają wyciekaniu musów i utrzymują świeżość owoców.

Oczy Twojego dziecka zabłysną, gdy zobaczy swoją przekąskę w szkole: „Mój tata/moja mama przygotował(-a) to w naszym urządzeniu Thermomix®!”.