Odkryj świat wyszukiwania

Nieustannie udoskonalamy wyszukiwarkę w Cookidoo®, aby umożliwić jeszcze sprawniejsze znajdowanie ulubionych przepisów. Zobacz, jak robi to Julia i dowiedz się, jak zostać mistrzem wyszukiwania!

Julia jest mamą dwójki dzieci i stale szuka sposobów na wykorzystywanie pozostałych po gotowaniu składników i przygotowywanie z nich posiłków po pracowitym dniu w pracy i szkole. Cel na dzisiejszy wieczór: zużyć pozostałe pomidory i przygotować szybki gulasz w urządzeniu Thermomix®.

Pierwszy krok: Julia rozpoczyna poszukiwanie przepisu od wpisania słowa „gulasz”. Podczas wpisywania funkcja autopodpowiedzi pokazuje: 1) sugerowane słowa i liczbę przepisów, które się z nimi wiążą, 2) sugestie konkretnych przepisów i 3) sugerowane filtry. Chociaż podobają się jej sugestie, Julia chce mieć pewność, że jednym ze składników są pomidory, wpisuje więc w wyszukiwarce „gulasz z pomidorami” i uzyskuje 42 smakowite przepisy. Oprócz wyszukiwania w „Przepisach”, Julia może również przeszukiwać „Kolekcje” i „Artykuły”, aby znaleźć dodatkowe inspiracje.

Przeglądając wyniki wyszukiwania, Julia zdaje sobie sprawę, że całkowity czas przygotowania niektórych potraw jest dla niej za długi, dlatego klika FILTRY, aby doprecyzować wyszukiwania.

FILTRY pozwalają na wybranie takich parametrów przepisów, które odpowiadają jej najbardziej, np. kategoria, poziom trudności i ocena przepisów. Wyjątkową radość sprawia jej to, że może filtrować wyniki według składników, ponieważ dzięki temu może wybierać te, które są jej potrzebne, i usuwać zbędne. Ponieważ nie przepada za kokosami, Julia wpisuje do wyszukiwarki składnik z minusem z przodu „-mleko kokosowe”, aby wykluczyć go z wyszukiwania. Żeby zapewnić sobie czas na relaks z rodziną, Julia filtruje również przepisy według całkowitego czasu potrzebnego na przygotowanie dania: mniej niż 45 minut.

Wyszukane w ten sposób przepisy są teraz dopasowane do jej konkretnych potrzeb. Julię zainteresował bezmięsny gulasz, dlatego dodaje do swoich zakładek gulasz z tofu, czyli danie, którego szukała – szybki i smaczny gulasz na bazie pomidorów!

Wciąż jednak nie wie, co zrobić na deser. Podczas poszukiwania gulaszu uwagę Julię przyciągnęła opcja filtrowania według języka lub kraju. Hmm, przez wiele lat uczyła się w szkole francuskiego… a teraz może wykorzystać tę wiedzę do przygotowania deseru. Filtruje desery i słodycze, usuwając zaznaczenie pola „Polska”, i stosuje filtr języka francuskiego, aby zobaczyć, jakie przepisy oferuje Cookidoo® we wszystkich francuskojęzycznych krajach. Wyszukiwanie w różnych językach z pewnością pozwoli Julii poszerzyć jej horyzonty kulinarne!

Przed rozpoczęciem przygotowywania gulaszu Julia zauważa opcję zapisania domyślnego wyszukiwania w swoim profilu. Klika baner pod filtrami, aby tam przejść.

Domyślne wyszukiwanie pozwala Julii filtrować wyniki według modeli Thermomix®, języków i krajów. Jako domyślne kraje Julia wybiera Polskę i Francję. Portal Cookidoo® zapamiętuje jej preferencje i zawsze będzie oferował pełną gamę przepisów z obu tych krajów przy każdym wyszukiwaniu. Funkcja domyślnego wyszukiwania będzie stosować preferencje Julii na wszystkich urządzeniach Cookidoo®: na stronie internetowej, w aplikacji i w urządzeniach Thermomix. Jeśli Julia zechce zmienić ustawienia, może to łatwo zrobić w każdej chwili w swoim profilu!

Podsumowując: wyszukiwarka pozwala znaleźć dokładnie to, czego się szuka, dzięki następującym funkcjom:
•Autopodpowiedź
•Wyszukiwanie kolekcji i artykułów redakcyjnych

•Wybieranie i usuwanie składników
•Filtrowanie według języka i kraju
•Zapisywanie domyślnych wyszukiwań
•Pozostałe FILTRY

Teraz Twoja kolej, aby poszukać inspiracji, rozpocząć doskonalenie korzystania z wyszukiwarki i jeszcze bardziej usprawnić swoje gotowanie!

ZACZNIJ GOTOWAĆ