Osłona noża miksującego 2.0 z funkcją obierania

Po co obierać ziemniaki ręcznie, jeśli nie ma takiej konieczności? Dzięki osłonie noża miksującego 2.0 urządzenie Thermomix® TM5 lub TM6 będzie bezproblemowo obierać ziemniaki oraz inne warzywa korzeniowe za Ciebie.

Oto kilka prostych wskazówek:

• Osłonę noża miksującego 2.0 z funkcją obierania zakłada się na nóż miksujący. W tym celu należy złapać ją za plastikową wkładkę, która znajduje się na środku i prawidłowo założyć od góry na nóż miksujący. Upewnić się, że osłona noża miksującego jest poprawnie wpięta w zaczep.

• Pamiętaj, że z osłoną noża miksującego 2.0 można obrać maksymalnie 800 g warzyw w 600 g wody. Najlepsze rezultaty obierania zapewnią kawałki warzyw o tym samym rozmiarze. Ponadto dodatek 1 łyżeczki oleju zapobiegnie powstawaniu piany w trakcie obierania.

• W przypadku korzystania z urządzenia Thermomix® TM6 należy założyć pokrywę naczynia miksującego wraz z miarką, a następnie uruchomić tryb „Obieranie”.

• W urządzeniu Thermomix® TM5 należy zamiast miarki nałożyć koszyczek na pokrywę naczynia miksującego i obrać warzywa, wybierając ustawienia: 4 min/obr. 4.

• Po zakończeniu pracy trybu można dodatkowo wykorzystać wodę z obierania warzyw np. do podlewania roślin, ze względu na zawartość składników odżywczych.

Warto wiedzieć:

Nie trzeba myć warzyw przed obieraniem z osłoną noża miksującego 2.0, ponieważ dzięki dodatkowi wody są one myte w trakcie obierania w urządzeniu Thermomix®.

Aby uzyskać najlepszy rezultat, należy użyć warzyw podobnej wielkości, mieszczących się w otworze pokrywy naczynia miksującego. W razie potrzeby większe warzywa pokroić na kawałki.

Zawsze należy upewnić się, że nie została przekroczona maksymalna pojemność naczynia miksującego (2,2 l).

W przypadku jednoczesnego użycia warzyw z grubszą lub cieńszą skórką rezultat obierania będzie różny.

Osłona noża miksującego z funkcją obierania nie jest przeznaczona do obierania niektórych rodzajów warzyw, np. zamrożonych warzyw lub pomidorów.

Wykorzystaj funkcjonalność osłony noża miksującego 2.0!

Aby uławić Ci codzienne gotowanie, także z dodatkiem osłony noża miksującego 2.0 na platformie Cookidoo® opublikowaliśmy podstawowe przepisy na obieranie niektórych warzyw. Wykorzystaj zatem nowe akcesorium do obrania ziemniaków, buraków i marchewek, a następnie skorzystaj z pozostałych przepisów, znajdujących się w tej kolekcji i przygotuj pyszne potrawy np. sałatki, carpaccio lub pureé.

Zainspiruj sie