Prezentownik dla kochających gotować i jeść

Nie da się ukryć, że Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo smakowita okazja, której przygotowań wielu domowych kucharzy nie może się już doczekać. Znamy też takich, którzy z niecierpliwością czekają na pałaszowanie świątecznych potraw.

Z pewnością jeszcze bardziej kulinarny wymiar zyskają święta, jeśli o kochających gotować i jeść pomyślimy przez pryzmat prezentów, jakimi ich obdarujemy. Nie wiesz, co trafi w ich gusta? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Nigdy dość

Kuchnia to niekończące się możliwości jeśli chodzi o wzbogacanie armii akcesoriów, narzędzi i sprzętów o nowości. Nigdy nie jest za dużo garnków w odpowiednich rozmiarach, utensyliów do wykrawania włoskiego makaronu czy dodatkowego kompletnego naczynia miksującego urządzenia Thermomix®. Może zechcesz w tym roku obdarować kogoś naprawdę wyjątkowym prezentem? Na tę właśnie okazję przygotowaliśmy specjalną promocję przy zakupie TM6 masz możliwość dokupienia kompletnego naczynia miksującego w specjalnej, niższej o prawie 500 zł cenie. Dodatkowo do zestawu otrzymasz naszą jubileuszową książkę „Kiedyś. Teraz. Zawsze” z przepisami ze świata, wydaną z okazji 50 urodzin urządzenia Thermomix®. Taki zestaw to gwarantowane pierwsze miejsce w rankingu na najlepszy świąteczny prezent.

Jeśli poszukujesz czegoś w niższym budżecie odwiedź nasz sklep internetowy i dopasuj któryś z produktów specjalnych do osobowości obdarowywanego. Dobrze w tej roli sprawdzi się naczynie kamionkowe Alex – sporych rozmiarów, z wygodnymi rączkami i wysokim rantem, wykonane z bardzo wytrzymałej kamionki. Ma szerokie zastosowanie – do gotowania, serwowania i przechowywania.

Wiedząc, że osoba, dla której będzie prezent poszukuj nowych kulinarnych wyzwań, postaw na coś nietuzinkowego – taka z pewnością będzie zgrzewarka próżniowa VS100, która umożliwi profesjonalne gotowanie z wykorzystaniem Trybu Sous Vide w Thermomix® TM6 lub z ustawieniami ręcznymi w TM5. Przygotowane w ten sposób produkty mają niemożliwą do uzyskania, przy zastosowaniu innych technik kulinarnych, strukturę i smak. Precyzja z jaką kontrolowany jest pomiar temperatury – mierzonej co do stopnia - oraz znacznie wydłużenie czasu obróbki termicznej – czasami nawet do kilkunastu, kilkudziesięciu godzin – pozwala na uzyskanie wyjątkowych i gwarantowanych rezultatów na restauracyjnym poziomie oraz z gwarantowanym efektem WOW.

Aromatyczny prezent

W kuchni zawsze potrzebne są jakościowe przyprawę, to one w znacznym stopniu odpowiadają za rozbudzenie smakowej wyobraźni i sukcesy kulinarne. Dlatego warto zainwestować w te sprawdzone, importowane ze świata, dobrze przechowywane i odpowiednio zmielone. Takie właśnie są produkty z linii „Ze świata natury” od Dr. Oetkera, wśród których znajdują się wyroby z wanilii z Madagaskaru, indonezyjski cynamon, czarne kakao, ekstrakt z brazylijskich pomarańczy, sycylijskich cytryn czy migdałów z Maroko. Skompletowanie ulubionych aromatów na pewno będzie miłym prezentem, który będzie można wspominać z każdym kęsem zawierających je potraw przygotowywanych przez kolejne miesiące. A warto zacząć od kolekcji „Aromatyczne święta" znajdującej się na platformie Cookidoo®.

Podaruj doświadczenie

Jeśli obdarowujecie minimalistę – postawcie na doświadczenie! W przypadku takich osób sprawdzą się vouchery na warsztaty kulinarne w lokalnym studiu kulinarnym lub opcja wzięcia udziału w kursie gotowania online. Jeśli minimalista woli jedzenie od gotowania, to z pewnością ucieszy się zaproszeniem do restauracji, do której nie udało mu się jeszcze dotrzeć lub do takiej, do której wraca z ogromną przyjemnością. Jednemu i drugiemu typowi po nadmiarze obowiązków związanych ze świątecznymi przygotowaniami przyda się masaż relaksacyjny i tu polecamy takie, które zawierają jakiś smakowity i aromatyczny element, np. z wykorzystaniem czekolady, miodu czy wina.

Poczuj magię świat

Święta to cudowny czas, pełen radości i zasłużonego odpoczynku, dlatego podczas przygotowań nie daj się zwariować.

zobacz więcej